Budućnost Voli savladala Zadar
Napisao Milos Pavicevic    subota, 30 septembar 2017 21:27    PDF Štampa El. pošta

normal_KK_BUDUCNOST_VOLI_-_KK_ZADAR_001

Budućnost Voli je pobjedom otvorila sezonu u ABA ligi - u dramatičnom meču u Sportskom centru ''Morača'', izabranici Aleksandra Džikića savladali su Zadar 87:85.

U meču sa mnogo oscilacija, "plavi" su vodili od prvog minuta, imali i 14 razlike u trećoj četvrtini, da bi gosti 37 sekundi prije kraja prvi i jedini put poveli.

Nemanja Gordić je bio meč-viner, a Kajl Gibson lošu napadačku noć neutralisao je sjajnom odbranom nad opasnim Prestonom Noulsom u posljednjem napadu...

Gordić je meč završio sa 15 poena, uz osam asistencija, Filip Barović je ubacio 13, iako je promašio čak osam šuteva sa linije bacanja (5-13), dok je Aleksa Ilić upisao 10 poena, osam skokova i tri blokade.

U timu Zadra, 18 poena Ivanova, 17 Božića, a 15 Noulsa...