Notice: Undefined variable: canEdit in /home/kscgme/public_html/templates/kscg/html/com_content/section/blog_item.php on line 22
Prva pobjeda Primorja
Napisao Velisa    ponedjeljak, 11 decembar 2017 20:42    PDF Štampa El. pošta

Erste_kosarkaska_ligaKošarkaši Primorja pobijedili su poslije produžetka Jedinstvo 91:80 i upisali prvu pobjedu ove sezone u ERSTE prvoj ligi.

Jedinstvo je vodilo u većem dijelu meča u Herceg Novom. Bjelopoljci su iz četvrtine u četvrtinu povećavali prednost i imali su poslije 30 minuta 12 poena viška 69:57.

Ipak domaćin je najbolje odigrao posljednji kvartal. Dobio ga je 19:7 i izborio produžetak u kom nije bilo nikakve dileme, lakih 15:4 bilo je za Primorje.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Miladinović sa 23 poena, Starovlah je dodao 18 uz 15 skokova.

Na drugoj strani 23 poena i 10 skokova Ljujića, 19 je dodao Leković, 14 Vuković.

Statistika meča Primorje 1945 - Jedinstvo 1950.

Crnogorci preletjeli Minsk
Napisao Velisa    ponedjeljak, 27 novembar 2017 01:39    PDF Štampa El. pošta

nemanja_radovicPrva pobjeda naše košarkaške reprezentacija u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo stigla je u Minsku. Crnogorci su savladali ubjedljivo Bjelorusiju 91:67.

Konačnih +24 najbolje oslikava razliku u kvalitetu dva tima. Bjelorusi koji su parirali dobro Sloveniji na startu takmičenja, od starta su naišli na izrazite probleme protiv našeg tima. Selektor Mitrović, koji je ostvario prvu pobjedu na toj poziciji, od starta je tražio agresivnost u defanzivi i to je dobio.

Domaći su se mučili da dođu do poena, naši vrlo često i iz tranzicije za nekoliko minuta su stvorili osjetnu prednost. Nakon prve četvrtine bilo je +8, 24:16, da bi u drugom dijelu bilo praktično sve riješeno.

31:15 bilo je u drugih 10 minuta za Crnogorce i bilo je jasno da im ni 90-tominutno odgađanje početka zbog kvara na konstrukciji koša nije poremetilo fokus, ali ni energiju potrebnu da se napravi praktično odlučujući korak ka drugoj fazi kvalifikacija.

Bjelorusi su u jednom momentu prišli na 14 poena zaostatka, uslijedio je tajm aut naše klupe, odlična reakcija igrača i prednost je išla i do 30 poena.

“Poslije loše utakmice u Podgorici protiv Španije, bili smo agresivni u odbrani, igrali onako kako smo se dogovorili i zasluženo slavili. Nikome nije lako da igra u ovim terminima i ovim uslovima, tako da moram da budem zadovoljan ishodom i izdanjem mog tima” - izjavio je naš selektor Mitrović.

“Vrlo važna pobjeda. Dobro smo počeli meč, nakon čega smo igrali rutinski. Zadovoljni smo prvom akcijom. Za nekoliko dana teško da se može uraditi nešto dobro, da izgleda kako bi trebalo. Ipak, ostvarena je očekivana pobjeda u Bjelorusiji, spremamo se za nastavak takmičenja”, kazao je Nikola Ivanović.

Timska predstava obilježila je noć, poenterski se istakao Nemanja Radović sa 19 poena i osam skokova, atraktivnošću Grin sa nekoliko sjajnih zakucavanja uz odlične role i u odbrani. Veliki doprinos stigao je i od ostalih momaka koji su odigrali sjajan meč u sali sportova u Minsku, koja se koristi najčešće za hokej pa je za večerašnji duel parket bio postavljen na ledu.

Izabranici Zvezdana Mitrovića takmičenje nastavljaju 23. februara. Tada ćemo ugostiti Sloveniju koja ima identičan učinak poslije dva kola, po pobjedu i poraz.

Prodaja ulaznica za utakmicu Crna Gora - Španija
Napisao Milos Pavicevic    srijeda, 08 novembar 2017 10:57    PDF Štampa El. pošta

lopta_neutralnoProdaja ulaznica za utakmicu Crna Gora - Španija

Opširnije...

Mornar trojkom Nidama slavio u Skoplju
Napisao Velisa    nedjelja, 10 decembar 2017 21:55    PDF Štampa El. pošta

nidam_mornar

Košarkaši Mornara savladali su MZT 72:69 u 11. kolu ABA lige.

Barani su napravili čudesan preokret u Skoplju pošto su na kraju treće četvrtine gubili sa 15 poena razlike. Ipak posljednju četvrtinu dobili su 24:6 i tricom Nidama osigurali važan trijumf u regionalnom takmičenju.

“Mnogo čudan meč. U prvoj četvrtini igrali smo dobro, ali onda smo nestali sa terena. Odbrana i nije bilo toliko loša, ali u napadu smo bili potpuno dekoncentrisani. To je rezultiralo ogromnom prednošću domaće ekipe. Ipak u presudnim momentima smo proigrali, brze akcije za tri poena i lake realizacije. Volim kada igramo na trojke, to je mač sa dvije oštrice, ali ne odustajem od toga. Ovo je velika pobjeda za nas poslije poraza od Cibone kući. Imamo dobru situaciju pred nama.” – kazao je Mihailo Pavićević.

Nidam je meč završio sa 24 poena, 15 je dodao Mićović, devet Luković. Kod MZT-a 17 poena Trajkovskog, naš Nikola Pavlićević samo dva.

Mornar dijeli četvrto mjesto sa FMP-om, Partizanom, Zadrom i Olimpijom, dok je MZT posljednji sa dva trijumfa.

Obavještenje za sudije
Napisao Velisa    ponedjeljak, 04 decembar 2017 19:41    PDF Štampa El. pošta

lopta_neutralno

Polaganje za zvanje „Nacionalni sudija“ kao i za nove sudije održaće se u ponedeljak 18. 12. 2017. godine u Podgorici, OŠ „Vladimir Nazor“ (Masline), sa početkom u 12,30h.

Košarkaši priželjkuju pobjedu u Bjelorusiji
Napisao Velisa    subota, 25 novembar 2017 19:31    PDF Štampa El. pošta

ivanovic_spanija_j

Crnogorski košarkaši drugi meč u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2019. igraće u Minsku protiv reprezentacije Bjelorusije.

Obije selekcije poražene su u prvom kolu takmičenja, naši su izgubili od Španije, a Bjelorusi od Slovenije. Izabranici Zvezdana Mitrovića protiv Španije su imali uspona i padova, a Nikola Ivanović smatra da se može do pozitivnog rezultata u Minsku.

"Protiv Španije nije bio rezultat dobar ni onakav, kakav smo možda i očekivali, ali je bilo dobrih trenutaka, prije svega mislim energetski. U suštini to je ono na čemu bi trebalo da bude i bazirana naša igra u sjutrašnjoj utakmici jer uz ovako kratko vrijeme za pripremu ne može tu biti ne znam kakve lepršave igre. Međutim uz pravi fokus možemo izvući pozitivan rezultat na teškom gostovanju." - kaže Ivanović.

Džavonte Grin je debitovao u dresu našeg tima u nekom zvaničnom meču baš protiv Španaca. Imao je nekoliko odličnih akcija, ali nije zadovoljan do kraja debitatnskim nastupom.

"Igrao sam sa puno energije, cijeli život na taj način pokušavam da dam maksimum. Ne mislim da sam igrao posebno dobro protiv Španije i mogu da budem bolji." - smatra Grin koji šansu za popravni vidi u Minsku.

"Igrali smo u petak prvi put zajedno i to protiv izuzetno jakog protivnika kao što je Španija. Protiv Bjelorusije imamo više šansi da pobijedimo, imali smo više vremena da se upoznamo. Mislim da ćemo biti bolji tim protiv Bjelorusa!" - zaključuje Grin.

Protiv Bjelorusa ćemo biti jači za Milka Bjelicu, a rival igra u istom sastavu koji je nastupao u meču sa Slovencima. Uigrani su jer ih je dosta na okupu baš u timu iz Minska koji igra VTB ligu.

"Imaju dosta igrača koji igraju VTB ligu i koji se dobro poznaju. Tako da je uigranost njihova prednost, ali mislim da imamo kvalitetniji sastav i da ćemo na taj način uspjeti da pobijedimo sjutra." - rekao je Ivanović.

Meč u Minsku igra se u nedjelju, a počeće u 17:30h po vremenu u Crnoj Gori, što je 19:30 po lokalnom vremenu u Bjelorusiji.

Lovćenu derbi protiv Teoda
Napisao Velisa    nedjelja, 10 decembar 2017 19:42    PDF Štampa El. pošta

Erste_kosarkaska_ligaKošarkaši Lovćena pobijedili su Teodo u derbiju sedmog kola ERSTE prve lige.

Lovćen je u dramatičnoj završnici stigao do pobjede 88:87. Cetinjani su već u prvoj četvrtini stvorili veliku prednost, uvodni period dobili su 23:10, međutim Teodo se nije predao i do kraja se vratio u meč, međutim Cetinjani su se radovali poslije produžetka.

Najzaslužniji za to bio je sjajni Korać koji je ubacio 27 poena uz pet asistencija. 15 poena dodao je Latković, 14 je ubacio Baćović.

U poraženom timu istakao se Popović sa 20 poena i osam skokova, 17 je ubacio Savić, 15 poena dodao je Radulović, 11 uz 13 skokova upisao je Hadžibegović.

Dva tima ponovo će se sastati u srijedu i to u okviru 2. ABA lige.

Statistika meča Lovćen 1947 - Teodo.

Poraz košarkaša od Španije
Napisao Velisa    petak, 24 novembar 2017 22:21    PDF Štampa El. pošta

A011_1200_x_869

Naši košarkaši poraženi su na startu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje će se 2019. održati u Kini. Španija je slavila u Morači 79:66.

Izabranici selektora Mitrovića parirali su u prvoj četvrtini. Igralo se koš za koš, Španija je imala u jednom momentu +5, ali je poslije 10 minuta rezultat bio 15:15.

U drugoj četvrtini rano smo izašli iz bonusa, Španci su se odlijepili serijom 12:0 i stigli na 33:21. Do odmora su sačuvali gosti devet poena viška, 38:29.
Španija je čuvala i uvećavala prednost koja je bila maksimalnih 17 poena, 67:50 na pet minuta prije kraja.

Tada su naši pogodili u nekoliko vezanih napada, Šehović je dva puta ubacio tricu pa smo za čas serijom 10:0 stigli na minus sedam, da bi nakon tri poena Mihailovića imali i minus 6. Ipak u momentu najvećeg pritiska sa tribina Vaskez je zakucao, sudije pokazale i faul čime je meč riješen.

"Španija je kontrolisala meč  i kao što smo najavljivali igrala je košarku koju svi španski timovi vole, vrlo agresivno u odbrani i trčala je kontre. Mi smo promašili puno slobodnih bacanja i izgubili dosta lopti, i to u kontrama. To je bilo previše da bismo dobili dobar tim kao što je Španija. Jednostavno protiv Španaca sve mora da bude perfektno da bi imali priliku da pobijedimo." - kazao je nakon meča selektor Mitrović, on je najavio i da će Milko Bjelica putovati u Minsk.

"Očekujem da će i Milko Bjelica biti sa nama, jer je predsjednik Crvene zvezde pustio igrače. Pomoći će nam u rotaciji. U Minsku očekuje veoma teška utakmica." - zaključio je selektor.

"Znali smo da će biti teška utakmica. Pokušali smo da odiigramo nešto što smo trenirali tri-četiri dana. Bilo je nekih dobrih perioda, ali ne dovoljno za ovako dobrog protivnika", rekao je nakon meča kapiten Blagota Sekulić.

Crnogorski košarkaši će u drugom kolu igrati u Minsku protiv Bjelorusije. Meč je u nedjelju.

Obavještenje za sudije - popravni dio predsezonskog seminara
Napisao Administrator    utorak, 10 oktobar 2017 10:45    PDF Štampa El. pošta

Statistika mečeva 7. kola IB MCKL
Napisao Velisa    nedjelja, 10 decembar 2017 19:34    PDF Štampa El. pošta

Košarkaši Mogrena i Rudara ostvarili su pobjede u današnjim mečevima sedmog kola I B MCKL.

Prodaja karata u petak od 10 sati
Napisao Velisa    četvrtak, 23 novembar 2017 15:30    PDF Štampa El. pošta

lopta_neutralno1

Karte za prvi duel kvalifiakcija za Svjetsko prvenstvo između Crne Gore i Španije prodavaće se i u petak.

Ulaznice za susret naših košarkaša protiv "furije" možete da kupite na šalterima S.C. "Morača" od 10 do 16 sati. Cijena ulaznice je pet eura.

Prvi meč u kvalifikacijama za šampionat planete igra se u petak od 20 sati.