Budućnost nedodirljiva, šampion izgubio u Nikšiću
09.05.2019

Košarkaši Budućnosti Voli i poslije osmog kola Erste Super lige imaju maksimalan učinak.

Podgoričani su u osmoj rundi slavili na gostovanju Ulcinju 92:84.

Domaći su parirali tokom prvog poluvremena, bili u prednosti poslije deset minuta 25:23, da bi do odmora Budućnost preokrenula na 52:48.

Treća četvrtina bila je prelomna pošto je tim Petra Mijovića dobio 22:9 i riješio pitanje pobjednika. Domaći su u finišu ublažili poraz.

Sead Šehović je odigrao na visokom nivou, meč je završio sa 21 poenom, devet skokova i četiri asistencije. 17 poena dodao je Džejms Bel, 16 Filip Barović, 12 Edvin Džekson.

U redovima Ulcinja Brajs Džons briljantan 35 poena i po četiri asistencije i ukradene lopte. 21 poen Petra Kusovca.

Sutjeska je slavila u derbiju protiv šampiona Mornara. Nikšićani su slavili pred svojim navijačima 90:84.

Prilično izjednačen meč u Nikšiću, Sutjeska je riješila krajem treće i početkom posljednje četvrtine.

Uspjeli su domaći da dođu do 16 poena prednosti - 76:60. Uspio je Mornar da se vrati, međutim ne da ugrozi trijumf rivala.

Radosav Spasojević sa 17 poena i 10 skokova bio najbolji u redovima domaćih, 14 poena dodao je Veljko Brkić, 12 Boris Lalović, 11 Nikola Pavlićević koji je imao i osam asistencija.

Vranješ na drugoj strani 23 poena, 17 Marko Mugoša.

Lovćen 1947 je slavio u meču sa Jedinstvom 1950 u Bijelom Polju 89:75.

Cetinjani su prvu i posljednju četvrtinu dobili sa dvocifrenom razlikom za rutinski trijumf.

Aleksa Popović je odigrao sjajno sa 24 poena, šest asistencija i pet skokova, 14 poena dodao je Đorđe Lelić, 13 Milutin Đukanović.

Kod Jedinstva 24 poena i devet skokova Miloša Miloševića, 21 poen uz pet skokova i četiri asistencije dodao je Vladimir Tomašević.

Tabela: Budućnost Voli 8:0, Mornar 5:3, Sutjeska 5:3, Lovćen 1947 5:3, Ulcinj 1976 1:7, Jedinstvo 1950 0:8.