Mornar nanio prvi poraz Budućnosti Voli
11.05.2019

Košarkaši Mornara dobili su derbi devetog kola Erste Super lige. Pobjede su još upisali Sutjeska i Lovćen.

Barani su u sjajnom meču pobijedili poslije produžetka Budućnost 98:95.

Plavo-bijeli su imali dvocifrenu prednost poslije 30 minuta, Mornar se vratio i izborio dodatnih pet minuta, gdje su stigli do trijumfa i nanijeli lideru prvi poraz.

Najefikasniji kod Barana bio je Nikola Rebić sa 27 poena, 20 je dodao Vukota Pavić, 14 Marko Mijović, 11 Uroš Luković uz 18 skokova!

Sutjeska je u Bijelom Polju nadigrala Jedinstvo 1950 99:84.

Nikšićani su furziono odigrali drugu četvrtinu koju su dobili sa 36:15 i tu su stvorili odlučujući višak.

Njefikasniji u pobjedničkom timu Nikola Pavlićević sa 21 poenom, 19 je dodao Miloš Vujović, 16 Draško Knežević.

Kod domaćih 22 poena Vladimira Tomaševića, 19 Vasilij Vučinić.

Kod domaćih 23 poena i osam skokova Filipa Barovića, 18 poena Danila Nikolića i sedam skokova, 17 poena Seada Šehovića.

Lovćen 1947 je na Cetinju bio bolji od Ulcinja 1976 108:88.

Tim iz Prijestonice je u prvom dijelu stvorio 14 poena viška i obezbijedio je trijumf.

Najefikasniji je bio Đorđe Lelić sa 18 poena, po 16 su dodali Aleksa i Miloš Popović.