Mornar za reprizu prošlogodišnjeg finala
19.05.2019

Košarkaši Mornara braniće titulu prvaka Crne Gore.

Barani su u majstorici polufinala crnogorskog šampionata pobijedili u Topolici Sutjesku 83:75 i sa 2:1 u seriji prošli su dalje.

Sutjeska je odigrala dobro prvo poluvrijeme. Posebno dobru drugu četvrtinu koju je dobila 28:18 i na odmor otišla uz prednost od devet poena.

Mornar je u trećoj četvrtini uspio da spusti loptu na Lukovića. Iskusni centar je u trećem periodu dao 10 poena, što je olakšalo Mornaru povratak u meč i da ponovo preuzme vođstvo.

Već u 25. minutu domaći su poravnali na 57:57, a do kraja treće četvrtine poveli 68:62.

Nikšićani su uspjeli da do 35. minuta budu tu na dva posjeda zaostatka - 74:70, ali tada je domaći tim serijom 9:0 stigao do maksimalnih 13 poena viška i riješio je pitanje pobjednika.

Nikola Rebić bio je najefikasniji u pobjedničkoj ekipi sa 23 poena. Marko Mugoša je dodao 21, a Luković 20.

Na drugoj strani, 21 poen Pavlićevića, 15 Radosava Spasojevića.

Mornar će u finalu igrati protiv Budućnosti Voli. Prvi meč je u Morači za dva dana.