Mornar smanjio zaostatak u finalu
25.05.2019

Košarkaši Mornara smanjili su na 2:1 u finalnoj seriji plej ofa Erste lige.

Barani su u trećem meču finala savladali Budućnost Voli u Morači 76:68 i na taj način su ostali u trci za trofej prvaka.

Mornar je vodio praktično cijeli meč. Budućnost je na startu imala 3:0, vodila ukupno minut i 22 sekunde, a ostatak vremena Barani su bili u prednosti.

Serijom 7:0 u finišu prve četvrtine stigli su prvi put do dvocifrene prednosti 24:13.

Budućnost Voli se vratila, smanjila na 25:27 i u egalu ostala do kraja poluvremena 37:40.

U trećoj četvrtini odlična igra Mornara koji je stigao i do maksimalnih 15 poena prednosti 57:42.

Ipak domaći sastav nije se predao, smanjivao zaostatak i u finišu se primakao na samo -1. Mugoša je tada pogodio vrlo bitnu trojku za goste, koji su nakon toga vratili samopouzdanje i priveli meč kraju.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Rebić sa 22 poena i sedam asistencija, 18 poena dodao je Mićović, 13 Jelenić. U sastavu nije bilo povrijeđenog Vranješa.

Kod Budućnosti 16 poena i devet uhvaćenih lopti Barovića, 14 poena dodao je Džekson, kao i Gordić.

Naredni meč igra se za dva dana u Baru, a finale se igra do tri pobjede.