Mornar pobijedio i izborio majstoricu finala
28.05.2019

Košarkaši Mornara i Budućnosti Voli igraće majstoricu u finalu plej ofa Erste lige.

Barani su vrlo ubjedljivo dobili četvrti meč finala 94:76 i tako su drugom uzastopnom pobjedom izjednačili rezultat u finalu.

Podgoričani su dobili prvu četvrtinu meča u Baru 25:18, ali je sve ostalo pripalo domaćim košarkašima.

Barani su u drugom periodu napravili 12 poena razlike i do odmora stekli pet poena prednosti.

Ni u nastavku nijesu posustajali sa sjajno igrom u napdu pa su imali u jednom momentu i 21 poen prednosti - 88:67.

Strahinja Mićović je sa 24 poena predvodio Mornar, Nikola Rebić je upisao 16, Ivan Jelenić 13, Uroš Luković 12, a Marko Mugoša 11...

Kod Budućnost je najbolji bio Edvin Džekson sa 26 koševa, dok su Filip Barović i Nemanja Gordić postigli po 11...

Majstorica finala igra se u srijedu u Morači.