Kadetkinje sa Holandijom za 13. mjesto
24.08.2019

Ženska kadetska reprezentacija Crne Gore igraće za 13. mjesto na B prvenstvu Evrope u Sofiji.

Izabranice Vladana Radovića su pobijedile Luksemburg 71:56 i na taj način izborile duel protiv Holanđanki.

Naše su do trijumfa protiv Luksemburga stigle preokretom, pošto je rival imao u prvoj četvrtini dvocifrenu prednost, nakon deset minuta 20:10.

Sjajna je bila reakcija našeg tima koji je serijom 13:0 preokrenuo rezultat, imao i sedam poena viška u drugoj četvrtini, ali je Luksemburg uzvratio i smanjio na 33:32 na poluvremenu.

Izjednačena je bila i treća četvrtina, međutim u posljednjoj dominacija Crne Gore i 23:12.

Najefikasnija unašem timu bila je Marija Leković sa 17 poena i 9 asistencija, pratila je Anastasija Stjepčević sa 12 poena i 10 skokova, dok je Jovana Savković takođe imala 12 poena.