Poraz od Grčke u prvom kolu Svjetskog prvenstva
01.09.2019

Naša košarkaška reprezentacija poražena je od Grčke u prvom kolu Svjetskog prvenstva.

Crna Gora je u Nanđingu pred oko 12 hiljada navijača izgubila od Grka 85:60.

Prvi nastup na velikom takmičenju, puna dvorana i kvalitet protivnika sputali su naš sastav da odigra na željenom nivou prvo poluvrijeme.

Prva četvrtina nije donijela mnogo poena, oba tima igrala su čvrstu odbranu, Grčka je bila bolja u napadu i stvorila je osam poena viška 17:9.

Mučenje u napadu u drugom se periodu odrazilo i na odbranu. Iz grešaka desilo se ono što naši nijesu nikako željeli, rival se rastrčao i do odmora stvorio veliku razliku od 26 poena i tako riješio meč.

U nastavku je naš sastav uspio da pronađe napadački ritam, ubacio je 44 poena i najavio bolje izdanje u mečevima koji su od starta označeni kao krucijalni, protiv Novog Zelanda i Brazila.

Najefikasniji u našem sastavu bio je Nikola Vučević sa 12 poena, jedan manje ubacio je Petar Popović.

Devet poena i pet asistencija dodao je Nikola Ivanović, isti košgeterski učinak imao je i Milko Bjelica dok su Nidam i Dubljević ubacili po pet poena.

Duel sa Novim Zelandom naši košarkaši igraju trećeg septembra u 10 sati po vremenu u Crnoj Gori.