Poraz od Novog Zelanda nakon velike borbe
03.09.2019

Košarkaška selekcija Crne Gore izgubila je od Novog Zelanda 93:83 u drugom kolu Svjetskog prvenstva.

Naši momci nijesu rezultatom nagrađeni za izuzetno borbenu partiju protiv raspucanog rivala. Ogromna želja i energija uložena je u rezultatski povratak, a momci su ginuli za svaku loptu.

Prva četvrtina donijela je šuterski savršen Novi Zeland. Za deset minuta pogodili su praktično sve, uključujući i šest trojki bez promašaja. Uprkos tome, Crna Gora je ostala u igri i na minus pet poslije deset minuta - 31:26. Druga četvrtina donijela je mnogo agresivniju igru naših u odbrani, koja je donijela i potpuni povratak u meč. Poravnali smo na 36:36, ali je rival odgovorio sa sedam vezanih poena.

Sudije koje su imale čudan kriterijum i dosta odluka nakon kojih smo ostali nezadovoljni u finišu poluvremena dosudile su našem selektoru Zvezdanu Mitroviću drugu tehničku grešku zbog čega je ranije morao u svlačionicu. Novi Zeland je na odmor otišao sa 9 poena prednosti 53:44.

Treća četvrtina bila je sjajna za naš tim. Odbrana besprekorna, spustili smo rivala na samo 13 poena i vratili se na minus jedan.

Na startu posljednje četvrtine stigli smo i do preokreta, poveli 67:66, imali šansu i da uvećamo tu prednosti, ali je nijesmo iskoristili. Uslijedile su tri trojke Korija Vebstera, još čudnih odluka sudija i tehničke greške našoj selekciji i meč je izgubljen.

Najefikasniji u našem timu bio je  Nikola Ivanović sa 18 poena, Nikola Vučević dodao je 15 poena i devet skokova, Bojan Dubljević je imao po 13 poena i skokova, a Petar Popović je takođe ubacio 13 poena.

Crna Gora će za dva dana u posljednjem meču grupne faze igrati protiv Brazila.