Brazil bolji u završnici, najbolja utakmica našeg tima
05.09.2019

Crnogorski košarkaši bez pobjede napuštaju Nanđing, ali su baš u posljednjem kolu prve faze Svjetskog šampionata odigrali najbolje.

Igrali su izabranici Zvezdana Mitrovića dobru utakmicu, ali je Brazil u finišu pogodio šuteve, našim košarkašima lopta nije prošla kroz obruč i rival je slavio 84:73.

"Ovo je bila naša najbolja utakmica do sada, ali nažalost prekasno. Bilo je dobrih i loših momenata, ali borili smo se 40 minuta, igrali smo čvrsto. Igrali smo protiv iskusnog i kvalitetnog tima, koji je znao šta bi trebalo da uradi da bi pobijedio. Pobjeda Brazila je čista 100 posto", kazao je Mitrović.

Izjednačeno prvo poluvrijeme viđeno je u Nanđing areni. Naši su imali prednost u prvoj, a Brazilci u drugoj četvrtini i na poluvremenu su vodili pet poena. U trećoj četvrtini rival je stigao i do 15 poena prednosti. Naši se nijesu predali. Pokazali su karakter koji ih je krasio u kvalifikacijama, i serijom 14:0 stigli su na samo poen zaostatka 73:72.

Tada neki šutevi nijesu htjeli kroz obruč što nas je odvelo u treći poraz. Selektor je večeras promiješao karte, a u odsustvu Nikole Ivanovića, prvi plej Derek Nidam imao je 16 poena i deset asistencija. Po deset poena ubacili su Bojan Dubljević i Petar Popović, Milko Bjelica je postigao devet, a Nikola Vučević osam...

Crna Gora će debitantski nastup na Svjetskom prvenstvu završiti u Donguanu u borbi za plasman od 17. do 32. mjesta. I ti mečevi imaju veliku važnost pošto će ekipe do 23. mjesta u olimpijske kvalifikacije. Naši imaju izuzetno težak posao pošto će igrati protiv Japanda i Turske.