Finiš koban, poraz od Turske
07.09.2019

Naša košarkaška selekcija poražena je od Turske na startu razigravanja za plasman od 17. do 32. mjesta na Svjetskom prvenstvu u Kini.

Crna Gora je večeras propustila ogromnu šansu da ostvari trijumf na Mundobasketu, pošto je odigrala fenomenalnih 35 minuta, ali je u finišu dozvolila preokret - 79:74.

Naši momci od starta su bili u prednosti i vodili su sve do posljednjeg minuta.

Razigrani Vučević i Dubljević diktirali su ritam u prvom poluvremenu i stekli dvocifrenu prednost već u prvoj četvrtini, 22:12 i 26:16 na kraju uvodnog kvartala.

Turska je uspjela nekako da drži priključak i da ostane na minus pet na poluvremenu 37:32.

Crnogorski košarkaši su i u nastavku kontrolisali dešavanja na terenu, a na polovini posljednje četvrtine stvorili su 12 poena prednosti - 65:53.

Rival je od tog momenta počeo sa presingom, naši se nijesu najbolje snašli, izgubljene lopte omogućile su Turskoj lake poene, a u posljednji 14 sekundi sa linije penala rival je prelomio meč.

Vučević je bio najefikasniji sa 20 poena, sedam skokova i pet asistencija. Nidam je postigao 13, a Dubljević je dodao 12, uz osam uhvaćenih lopti.

Posljednji meč na Mundobasketu naš tim će odigrati u ponedjeljak od 9.30 protiv Japana.