Istorijska pobjeda za kraj Mundobasketa
09.09.2019

Crnogorski košarkaši na 25. mjestu završili su nastup na Svjetskom prvenstvu u Kini.

Izabranici Zvezdana Mitrovića prvu pobjedu na debitantskom nastupu na Mundobasketu ostvarili su protiv Japana 80:65.

Naši momci su odlično ušli u duel, već u prvoj četvrtini stekli dvocifrenu prednost, ali se Japan vratio.

Poslije 26:16 u prvom kvartalu, Japan je odgovorio serijom 8:0 i došao do egala. Koš za koš igralo se do finiša prvog poluvremena, da bi crveni uspjeli da do odmora stignu na sedam poena prednosti - 40:33.

Japan je u trećem periodu uspio i da poravna na 45:45, nakon čega su Crnogorci odigrali dobrih nekoliko minuta i stvorili opet visoku prednost.

Nakon 30 mintua bilo je 61:51, da bi na startu posljednjeg perioda naš sastav košem Dina Radončića stvorio i 70:55.

Prednost je rasla do 19 poena nakon trice Nikole Ivanovića - 78:59.

“Veoma smo srećni što smo pobjedom završili Svjetsko prvenstvo. Prethodno smo odigrali izjednačenu utakmicu sa Turskom. Bio je ovo naš prvi nastup na Mundobasketu, drago mi je što smo predstavljali našu zemlju i došli do istorijske pobjede”, rekao je selektor Mitrović na konferenciji za novinare.

Nikola Vučević bio je najbolji sa 18 poena i sedam skokova, isto toliko uhvaćenih lopti uz 10 poena zabilježio je Milko Bjelica, koliko je ubacio i Bojan Dubljević.

Nikola Ivanović brojao je do 12, a  Dino Radončić je uz osam poena imao i čak pet blokada.

Na drugoj strani 34 poena sjajnog Vatanabea.

Crna Gora je debitantski nastup na Svjetskom prvenstvu završila pobjedom nakon četiri poraza.