Odlično drugo poluvrijeme za pobjedu Budućnosti Voli
06.10.2019

Košarkaši Budućnosti Voli odigrali su odlično drugo poluvrijeme i na kraju pobijedili Zadar 93:80 u ABA ligi.

Plavo-bijeli su pobjedom otvorili novu sezonu, uprkos tome što nijesu na pravi način ušli u duel.

Gosti su u Morači odigrali dobro prvo poluvrijeme, imali tokom druge četvrtine i osam poena prednosti - 37:29.

Previše poena primio je naš tim za 20 minuta - 47, pa je nakon dva perioda rezultat bio neriješen.

U nastavku potpuno druga priča. Odlična energija plavo-bijelih košarkaša koja je počela u finišu prvog dijela, nastavila se u trećoj četvrtini.

Budućnost Voli je konstantno povećavala razliku, brzo stigla do dvocifrenog viška i lako riješila meč u svoju korist.

„Mislim da smo zasluženo pobijedili, nakon loše odbrane u uvodnom dijelu meča. Naša odbrana u pik-en-rolu tada je bila stvarno slaba. U trećoj četvrtini smo se uozbiljili, odigrali agresivnije u odbrani, kontrolisali skok i ,,odlijepili“ se. Raduje me što se neki igrači koji su dugo bili sa reprezentacijom polako vraćaju. Ivanović je imao osam asistencija, Šehović je pokazao da je važna karika." poručio je trener Slobodan Subotić nakon meča.

Danilo Nikolić ubacio je 14, Zoran Nikolić, Šehović i Bamfort po 13, dok je 12 dodao Kobs.