Porazi naših ekipa u ABA ligi
20.10.2019

Košarkaši Mornara i Budućnosti Voli doživjeli su poraze u trećem kolu ABA lige.

Mornar je u derbiju kola izgubio u Baru od Partizana 76:65.

Barani su šutirali izuzetno loše na ovom meču što ih je odvelo u prvi ovosezonski poraz.

Nakon dobrog ulaska u meč i vođstva Mornara, tokom većeg dijela duela igrao se egal.

Ipak u posljednjih pet minuta gosti su bili mnogo bolji i serijom 11:1 osigurali su trijumf.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Ognjen Jaramaz sa 17 poena, dok je Markus Pejdž dodao 13.

Kod Mornara, 16 poena Džejkoba Pulena, ali uz šut iz igre 5/19. Luković je ubacio 14 uz sedam skokova.

Budućnost Voli je u Morači poražena od Primorske 83:80.

Podgoričani sada baš kao i Mornar imaju dvije pobjede i poraz.

Plavo-bijeli su sjajno ušli u meč, ali su dozvolili previše ofanzivnih skokova rivalu što je presudilo.

Podgoričani su imali u prvoj dionici 22:12, međutim Primorska je do kraja četvrtine smanjila na pet poena zaostatka i uvela meč do kraja u potpuni egal.

U završnici je Jagodić Kuridža blistao i presudio je pobjednika sa četiri vezana poena.

Kobs je imao 16 poena za Budućnost Voli, a Jagodić Kuridža je uz 22 poena imao i 11 skokova.