Pobjeda Budućnosti Voli, poraz Mornara
26.10.2019

Crnogorski košarkaški klubovi imali su polovičan učinak u četvrtom kolu ABA lige.

Budućnost Voli odigrala je odličan meč i vrlo ubjedljivo savladala je Cedevitu 80:60.

Plavo-bijeli su se odlijepili u prvom poluvremenu i za razliku od nekih prethodnih mečeva nijesu taj višak ispustili.

Izabranici Petra Mijovića drugu četvrtinu završili su serijom 14:0, što je bilo presudno.

Luka Božić odigrao je najbolju utakmicu od dolaska u Budućnost. Ubacio je 14 poena (tri trojke iz četiri pokušaja). Džastin Kobs dodao je 13, Skot Bamfort i Petar Popović 12, a dvocifren je sa 10 pogodaka bio i Hasan Martin.

Mornar je izgubio od Primorske u Kopru 101:83.

Barani su odigrali dobro prvo poluvrijeme, vodili 47:46 nakon 20 minuta, ali u nastavku su stali.

Slovenački tim je u nastavku postigao 55 poena i stigao do trijumfa.

U barskom timu bolji od ostalih bili su Džejkob Pulen sa 19 piena i sedam asistencija, Derik Nidam sa 15 poena i Damir Markota sa 13 poena i osam skokova.

Primorsku je do pobjede vodio Lens Kristofer Heris sa 23 poena.