Budućnost Voli lider, Mornar nanio prvi poraz Olimpiji
03.11.2019

Košarkaši Budućnosti Voli i Mornara ostvarili su pobjede u petom kolu ABA lige.

Podgoričani su razbili Mega Bemax 94:57, pa su ostvarili četvrtu pobjedu čime su stigli do prvog mjesta na tabeli.

Plavo-bijeli su izuzetno lako stigli do trijumfa u Beogradu, a sve su riješili u drugoj četvrtini kada su rivala zaustavili na četiri poena, a postigli su 21.

Svi igrači u podgoričkom timu upisali su se u strijelce, a najviše je dao Suad Šehović 12 iz četiri trojke.

11 poena dodao je Bamfort po deset Ilić i Ivanović koji je imao i pet skokova i osam asistencija.

Ubjedljivo najbolji u sastavu Mege bio je naš reprezentativac Marko Simonović sa 15 poena i 10 skokova.

Mornar je sjajnom igrom u drugom poluvremenu stigao do pobjede protiv Cedevite Olimpije 77:70.

Barani su tako prekinuli niz od pet poraza u svim takmičenjima, a nanijeli su prvi poraz timu iz Ljubljane.

Mornar je loše odigrao prvo poluvrijeme, pa i start treće četvrtine.

Gosti su to iskoristili da stvore ozbiljnu prednost.

Već na startu stigli su do 10:0, a nakon 20 minuta bilo je 42:29. Imali su dvocifrenu prednost i u finišu trećeg perioda gosti, a tada su Barani zaigrali sjajnu odbranu.

Mornar je tako do kraja treće četvrtine poravnao na 56:56, da bi serijom 13:4 u posljednjem periodu stigao do 72:62 i osigurao je trijumf.

Pulen je ubacio 17 poena u pobjedničkom timu, Nidam je dodao 13, Rejli Ros 11, a Voler i Luković po 10.