Budućnost Voli ubjedljiva, poraz Mornara
09.11.2019

Naši košarkaški klubovi ostvarili su polovičan učinak u šestom kolu ABA lige.

Budućnost Voli je bila ubjedljiva protiv Cibone i slavila je 87:64.

Podgoričani su upisali petu pobjedu u sezoni i na taj način su zadržali prvo mjesto na tabeli.

Očigledna je bila razlika u klasi između dva tima, pa je tim Petra Mijovića već do odmora riješio pitanje pobjednika.

Odlično su šutirali plavo-bijeli što im je olakšalo put do dvocifrene prednosti već u prvoj četvrtini. 25 poena iznosila je razlika u drugoj četvrtini 51:26, pa povratka za goste u duel nije bilo.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Hasan Martin sa 16 poena.

Džastin Kobs dodao je 12, Skot Bamfort 11, a po 10 Martinš Mejers i Nikola Ivanović.

Kod Cibone izdvojili su se Filip Bundović sa 17 i Josip Bilinovac sa 15 pogodaka.

Mornar je izgubio u derbiju od FMP-a 92:83.

Barani su u prvom poluvremenu parirali, međutim u nastavku su dozvolili rivalu da se odlijepi i stigne do pete pobjede. Mornar je na učinku 3-3.

Na kraju prve četvrtine bilo je 19:18, a FMP je tokom drugog perioda stigao do 13 poena prednosti, međutim Barani su uzvratili i smanjili 44:42 u finišu četvrtine.

Odluka o pobjedniku pala je praktično u trećem periodu. FMP je serijom 7:0 stigao na 64:51, da bi u posljednjem minutu trećeg dijela meča stigao na 72:55 čime je riješio pitanje pobjednika.

U domaćoj ekipi 17 poena, sedam skokova i šest asistencija Stefana Pota.

Kod Mornara 16 poena Milka Bjelice, 15 Damira Markote.