Ivanović predvodio Budućnost Voli, Nidam najbolji kod Mornara
17.11.2019

Košarkaši Budućnosti Voli i Mornara bili su uspješni u sedmom kolu ABA lige.

Podgoričani su lidersku pobjedu sačuvali pobjedom u gostima kod Igokee 83:72.

Domaći tim je tri četvrtine pravio dosta problema plavo-bijelima. Nakon 30 minuta košarke razlika je bila samo poen u korist gostiju.

Naš sastav je u posljednjem periodu probudio Nikola Ivanović, a uz to i defanziva je proradila, pa su Podgoričani sa 24:14 osigurali trijumf.

Ivanović je ubacio 18 poena, Kobs 13, Bamfort 11, Šehović 10.

Mornar je pred praznim tribinama u Topolici savladao ekipu Zadra 95:86.

Nijesu Barani blistali protiv najgoreg tima lige, ali su na kraju uspjeli da stignu do četvrte pobjede u sezoni.

Zadar je uspio da potpuno parira našem timu tri četvrtine. Poslije izjednačenog prvog dijela, u trećem periodu tim Mihaila Pavićevića stvorio je 13 poena prednosti, ali je Zadar do kraja kvartala smanjio na samo tri poena minusa.

Posljednji dio susreta konačno je donio solidnu defanzivu barske ekipe uz dobre procente šuta za tri poena, pa pobjeda nije izostala.

Derek Nidam ubacio je 21, Džejkob Pulen 20, Milko Bjelica 13, a Damir Markota 12 poena za Mornar.

Budućnost Voli i Cedevita Olimpija imaju po šest pobjeda, Primorska, FMP i Partizan po pet, a Crvena Zvezda i Mornar su na četiri trijumfa.