Budućnost Voli u formi, Mornar opet izgubio
21.11.2019

Košarkaši Budućnosti Voli uhvatili su pravi zalet u Evrokupu.

Izabranici Petra Mijovića sačuvali su šansu za plasman u narednu fazu pošto su dominantno slavili u Poljskoj.

Naš sastav je do drugog vezanog trijumfa u evropskom takmičenju stigao preko poljske Arke 78:61!

Domaći sastav je samo u prvoj četvrtini parirao, već u drugoj je serijom trojki Suada Šehovića podgorički sastav napravio razliku, da bi Nikola Ivanović tricama u trećem periodu diktirao seriju 17:2 za 23 poena razlike - 65:42.

Džastin Kobs je postigao 17 poena, Hasan Martin 14, uz devet skokova, Nikola Ivanović 12, a Suad Šehović 11 poena.

Mornar je i dalje bez trijumfau FIBA Ligi šampiona, a šesti poraz upisan je na gostovanju Nimburku 91:74.

Naš predstavnik je promašio prvih 11 šuteva u Češkoj i već tada olakšali domaćinu da stigne do prednosti od 24:6!

Uspjeli su Barani da u drugoj četvrtini smanje na minus sedam, ali bliže od toga nijesu se primakli.

Antabija Voler i Džejkob Pulen ubacili su po 17 poena.

Mornar u narednom kolu dočekuje Gaziantep, međutim izgledi za prolazak dalje su se smanjili...