Velika pobjeda Budućnosti Voli, poraz Mornara
25.11.2019

Košarkaši Budućnosti Voli pobijedili su Partizan u derbiju osmog kola ABA lige.

Podgoričani su u Morači slavili 65:60 i sada su najbolji tim regionalnog takmičenja.

Ekipa Petra Mijovića jedina je sa sedam pobjeda, pošto je Cedevita Olimpija izgubila u Zadru i upisala drugi poraz.

Izuzetno borben meč viđen je u Morači, a gosti su bili bolji u prvom poluvremenu.

Naš sastav se dugo mučio da pronađe prava napadačka rješenja, pa su crno-bijeli imali 37:29 poslije 20 minuta košarke.

Ipak u trećoj četvrtini uz snažnu podršku sa tribina Budućnost Voli pronalazi način da napravi seriju 11:2 kojom se vratila u egal.

Koš za koš se igralo do samog finiša, a u finišu Nikola Ivanović i Skot Bemfort presudili su pobjednika.

Džastin Kobs ubacio je 14, Nikola Ivanović 12, koliko je dodao i Hasan Martin, koji je uhvatio 12 lopti.

U sljedećem kolu Budućnost Voli gostovaće Mornaru, a Barani su ubjedljivo poraženi u osmoj rundi.

Naš drugi tim u regionalnom takmičenju poražen je na gostovanju Crvenoj Zvezdi 105:82.

Sve je praktično riješeno u prvoj četvrtini, pošto je beogradski sastav stvorio 28:9.

Mornar je uspio da se primakne na -12 poslije 30 minuta, međutim povratka u meč nije bilo.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi, u kojoj se svih 12 igrača upisalo u strijelce, bili su Branko Lazić i Majkl Odžo sa po 13 poena.

U redovima Mornara 22 poena Pulena, 16 Milka Bjelice.