Budućnost Voli dobila crnogorski derbi poslije drame
01.12.2019

Crnogorski derbi u ABA ligi donio je ogromnu dramu i čak 50 minuta košarke.

Budućnost Voli na kraju je slavila u Baru pošto je pobijedila Mornar 95:92 poslije dva produžetka!

Mornar je savršeno počeo meč pošto je postigao 11 vezanih poena. Ipak Budućnost Voli je uspjela da odgovori serijom 10:0 i da se vrlo brzo vrati u egal koji je obilježio prvo poluvrijeme.

Gosti su vodili 21:20 nakon deset minuta, a prednost su uvećali na tri poena 44:41 nakon dvije četvrtine.

Domaći sastav je u Topolici i treću četvrtinu dobro otvorio, osam vezanih poena Mornara natjerali su Petra Mijovića da zove tajm aut, a Podgoričani su brzo opet preuzeli kontrolu rezultat i poveli 62:56.

Na startu posljednjeg perioda lideri ABA lige najavili su da bi mogli da prelome duel. Trojkom Popovića stigli su na 67:56. 11 poena razlika je bila i na nešto preko dve minuta prije kraja. Tada je tim Mihaila Pavićevića zaigrao sjajno, serijom 5:0 najavio povratak u meč, a gosti su ušli u nervozu. To su Barani iskoristili i vezali 11 poena i izborili produžetak nakon skoka u napadu i poena Markote.

Drama se nastavila i u dodatnih pet minuta, a penal završnica nije donijela pobjednika. Ivanović je pogodio jedno bacanje za 87:85, da bi Nidam odgovorio sa dva pogođena penala za novi produžetak.

Mornar je sjajno defanzivno počeo taj dio igre. Budućnost Voli se mučila da nađe rješenja, pa su domaći poveli 92:89. Ipak u posljednjih 90 sekundi serija "plavo-bijelih" 6:0, poenima sa slobodnih bacanja, za novi trijumf osmi u sezoni, dok je Mornar ostao na četiri pobjede.

Džastin Kobs predvodio je pobjednika sa 19 poena. Hasan Martin dodao je 15, Ivanović 13, a Zoran Nikolić 10 poena.

Kod Mornara, koji je pretrpio peti poraz, 21 poen Džejkoba Pulena, 19 Derika Nidama, 13 Uroša Lukovića.

U narednom kolu, Budućnost će 7. decembra ugostiti Cedevita Olimpiju, dok će Mornar istog dana u Novom Mestu igrati sa Krkom.