Sutjeska ne staje, Ibru derbi
08.12.2019

Košarkaši Sutjeske i dalje ne znaju za poraz u Erste prvoj ligi. Derbi devetog kola pripao je Ibru.

Nikšićani su do devetog trijumfa u sezoni stigli na gostovanju Primorju 1945 – 94:83.

Izabranici Zorana Glomazića od starta su kontrolisali rezultat i igru i vodili su svih 40 minuta.

Prvu četvrtinu dobili su 30:19, ali je rival sredinom druge četvrtine prišao na 34:37.

Sutjeska je do kraja drugog perioda i početkom trećeg napravila seriju 17:0 kojom je stigla do 54:34 i tako je duel riješen.

Igor Čvorović je bio sjajan u pobjedničkom timu sa 23 poena i 10 skokova, te četiri asistencije. 17 poena adodao je Andrej Vulević, 13 Bogdan Bojić, 12 Ismet Sejfić.

U domaćem sastavu 21 poen i sedam skokova Marka Grkovića, 12 je ubacio Pavle Kuzmanović, 11 Đorđe Žarić.

Ibar je u Podgorici dobio Studentski centar 76:68 i tako nastavio borbu za 2. ABA ligi.

Rožajci su stigli do osme pobjede uz samo jedan poraz i prvi su pratilac Sutjeske.

Domaći su dobili prvu četvrtinu 24:18, a Ibar se do odmora vratio u život.

Treća četvrtina donijela je izjednačenu igru i 53:53, nakon čega je rožajski sastav serijom 11:2 se odlijepio na polovini završnog perioda.

Studentski centar je na dva minuta prije kraja prišao na minus četiri, ali nije mogao do kraja da se vrati u igru.

U osmom trijumfu kluba iz Rožaja istakao se Divon Redžinald sa 15 poena. 12 je dodao Simović, 11 Ljujić.

Milošević najefikasniji kod domaćih sa 23 poena, 13 je ubacio Aleksa Popović.

Košarkaši Lovćen Bemaksa savladali su Teodo 87:69 u utakmici 9. kola Erste lige.

Cetinjane je do sedme pobjede u sezoni predvodio Emir Hadžibegović sa 20 poena. Mićović je ubacio 16 poena, Popović 13.

Na drugoj strani kod domaćih Bošković 25 poena, Mijović 16.

Jedinstvo je poslije -18 stiglo do preokreta protiv All Starsa i slavilo je 75:73. Kaluđerović je sa 18 poena bio najbolji kod pobjednika.

Košarkaši Zete slavili su u Danilovgradu 78:70.

Najbolji u timu pobjednika sa 28 poena i čak 19 skokova (indeks 39) bio je Raičković.