Crnogorski klubovi silni u ABA ligi
07.12.2019

Košarkaši Budućnosti Voli i Mornara ostvarili su pobjede u desetom kolu ABA lige.

Podgoričani su u derbiju pobijedili drugoplasiranu Cedevitu Olimpiju 93:80 i ostvarili sedmi uzastopni trijumf u regionalnom takmičenju.

Plavo-bijeli sada imaju dvije pobjede više od kluba iz Ljubljane i jedina su ekipa sa devet trijumfa.

30 minuta iz snova su odigrali košarkaši Budućnosti Voli. Sjajna atmosfera na tribinama, ogromna energija na terenu rezultirali su vrhunskim izdanjem. Cedevita Olimpija je parirala 10 minuta, ali nije mogla da iskoristi fenomenalnu napadačku igru domaćina.

78 poena ubacili su izabranici Petra Mijovića za 30 minuta i u jednom momentu imali su 23 poena prednosti.

U posljednjoj četvrtini je gost uspio da se približi na minus 9, ali je ipak pobjeda osigurana.

Džastin Kobs ubacio je 20, Nikola Ivanović 17,uz sedam asistencija i četiri ukradene lopte, Danilo Nikolić postigao je 15, a Hasan Martin 14 poena, uz devet skokova.

Kod gostiju 19 poena Blažića, 15 Boutrajta.

Mornar konačno hvata ritam i u gostima je ostvario pobjedu protiv Krke - 76:67.

Izabranici Mihaila Pavićevića drugi uzastopni trijumf izvojevali su na neugodnom terenu u Novom Mestu.

Odbrana je bila konačno prava, a u prvom poluvremenu rivalu je dozvolila samo 25 poena.

40:25 imali su na poluvremenu barski košarkaši, a u trećoj četvrtini prednost je išla često na 19 poena.

Ipak Krka je uspjela da tokom posljednjeg perioda serijom 12:0 vrati se u život, međutim naš sastav je sačuvao prednost i bitnu pobjedu, petu u dosadašnjem toku sezne.

Najefikasniji u taboru tima iz Topolice bili su Pulen sa 21 i Milko Bjelica sa poenom manje.

U domaćem sastavu 13 poena Ramljaka, 12 Kouzija.