Nova pobjeda Mornara, drugi poraz Budućnosti Voli
15.12.2019

Crnogorski klubovi imali su polovičan učinak u 11. kolu ABA lige.

Košarkaši Mornara pobijedili su Mega Bemax, dok je Budućnost Voli izgubila derbi na gostovanju FMP-u.

Barani su prvi krug takmičenja u regionalnoj ligi zaokružili trijumfom protiv Mege Bemax 85:68.

Mornar je tako bez ikakvih problema nastavio pobjednički niz i vezao je četvrti trijumf u svim takmičenjima.

Izabranici Mihaila Pavićevića otvorili su meč sjajnim procentima šuta što im je olakšalo da vrlo brzo dođu do ubjedljive prednost. Pogodili su šest od prvi devet pokušaja i poveli u šestom minutu 18:6!

Prvu četvrtinu Barani su dobili 30:15, na poluvremenu imali prednost 54:36.

Razlika je išla i do plus 22 66:44, a nikakvih problema u posljednjem periodu nije bilo da se višak sačuva.

Markota je odigrao sjajno pošto je ubacio 22 poena uz osam skokova. Dvocifren je bio još samo Pulen koji je dodao 12 poena.

Na drugoj strani 17 poena našeg Marka Simonovića, 19 je ubacio Mesiček.

Budućnost Voli je izgubila od FMP-a u Železniku 89:79!

Odlično napadačko veče imao je domaći tim, sa čak pet igrača sa dvocifrenim učinkom i to je bilo presudno.

FMP je u većem dijelu meča bio u prednosti, ali je plavo-bijeli tim bio tu konstantno u prvom poluvremenu. Neriješeno je bilo nakon 20 minuta 43:43.

Poslije 30 minuta ekipa iz Železnika je stigla do sedam poena prednosti, a presudila je serija polovinom posljednjeg perioda kada su domaći od 74:68 stigli do 80:68.

Džastin Kobs postigao je 18, Skot Bamfort 16, Danilo Nikolić 11, a Martinš Mejers 10 koševa za “plave”.

FMP su do pobjede predvodili Radovanović sa 18 i Rit sa 13 poena i devet skokova.