22.12.2019

Polovičan učinak naših košarkaških klubova večeras u ABA ligi.

Mornar je savladao Cibonu 81:73 u meču igranom u Topolici.

Ekipa Mihaila Pavićevića dobila je veliko pojačanje. Lens Heris je dobru formu iz Primorske prenio i u novi klub, pa je večeras zablistao na debiju.

Barani su imali dosta problema u prvom poluvremenu. Odigrali su ga ispod nivoa, a Bilinovac je trojkom sa devet metara uz zvuk sirene postavio 41:44 poslije dva perioda.

U trećoj četvrtini se pokrenula trojkaška mašinerija domaćih. Brzo je stvorena dvocifrena prednost, a serijom 20:2 naš sastav odlijepio se na 61:48. Cibona je prijetila da bi mogla da se vrati u meč u posljednjem periodu, ali je barski sastav sačuvao treću pobjedu zaredom u regionalnom takmičenju, ukupno sedmu.

Heris je meč završio sa 15 poena, Pulen je dodao 12 uz devet asistencija. 11 poena Lukovića.

Košarkaši Budućnosti Voli doživjeli su drugi uzastopni poraz u regionalnom takmičenju.

Plavo-bijeli su odigrali loše drugo poluvrijeme i poraženi su u Zadru 82:75.

Podgoričani su na krilima odličnog Alekse Ilića igrali odlično prvo poluvrijeme. Kada su iskontrolisali skok stvorili su 14 poena viška, 43:29 u 17. minutu.

Ipak do odmora je Zadar smanjio na sedam poena zaostatka.

U trećoj četvrtini se domaći sastav potpuno vratio u meč i smanjio na 58:59 poslije 30 minuta.

Elen se rastrčao u posljednjem periodu. Konstantno probijao bekove plavo-bijelih i završavao napade na obruču često uz faul i najzaslužniji je za potpuni preokret i na kraju trijumf Zadrana.

Ilić je bio najefikasniji kod Budućnosti Voli sa 14 poena i pet skokova. Kilpetrik se ispromašivao za 12 poena, dok je Kobs takođe imao loše procente a duel je završio sa 11 poena.