Budućnost se radovala u Kopru, Mornar izgubio derbi
05.01.2020

Crnogorski klubovi ostvarili su polovičan učinak u 14. kolu ABA lige.

Košarkaši Budućnosti Voli slavili su protiv Primorske u gostima 78:75.

Drama u finišu pripala je Podgoričanima, a utisak je da naš klub je mogao i znatno lakše da dođe do trijumfa. Plavo-bijeli su u prvoj četvrtini stvorili dvocifrenu prednost, ali je Primorska smanjila na 18:20.

Na startu drugog perioda Suad Šehović je zatrpao koš rivala i pomogao je da Budućnost napravi seriju 17:0.

Prednost je iznosila i 20 razlike, međutim uslijedio je neshvatljiv pad.

U trećoj četvrtini Budućnost je potpuno stala, pa su domaći poravnali pred poslejdnji period i čak u dva navrata stigli do prednosti.

Uslijedila je penal završnica u kojoj su imali više sreće izabranici Petra Mijovića.

Kobs i Kilpatrik su dali po 15 poena za Budućnost Voli, a Suad je dao 13 za manje od dva minuta druge četvrtine.

Podgoričani imaju 11 pobjeda kao i Partizan koji je slavio u meču sa Mornarom.

Barani nijesu uspjeli praktično ništa da pogode u prvom poluvremenu, što ih je na kraju odvelo u poraz 88:75.

Beograđani su serijom 15:0 na početku druge četvrtine stvorili 25:11, da bi do odmora uvećali prednost na 46:29.

Najveći zaostatak za naš tim iznosio je 22 poena u trećem kvartalu, a onda je Džejkob Pulen uspio da veže nekoliko dobrih napada i donese jednocifreni minus 68:59 početkom posljednjeg perioda.

Uprkos tom bljesku Barani nijesu uspjeli da priprijete crno-bijelima.

Pulen je ubacio 19 poena za Mornar, Heris dodao 14, Bjelica 13.