Mornar osvojio i Zadar
01.02.2020

Košarkaši Mornara produžili su pobjedničku seriju u ABA ligi.

Izabranici Mihaila Pavićevića vezali su četvrti trijumf pošto su slavili u Zadru 89:83.

Barani su tokom cijelog meča bili u rezultatskoj prednosti.  Nakon prve četvrtine imali su pet poena viška, na poluvremenu je razlika iznosila 11 poena, a tokom treće četvrtina i maksimalnih 16.

U momentima kada je djelovalo da će Mornar prelomiti duel i osigurati mirnu završnicu Zadrani su pronalazili način da serijom poena vrate se u život.

Tako su već tokom treće četvrtine spustili zaostatak na sedam poena, a minut ipo prije kraja došli na minus četiri. Uvijek je u takvim momentima naš sastav imao spreman odgovor i stigao je do 11. pobjede.

Barani sada na miru mogu da čekaju derbije FMP - Cedevita Olimpija i Crvena Zvezda - Partizan, koji bi mogli dodatno da im olakšaju posao u borbi za F4.

Džejkob Pulen i Lens Heris ubacili su po 14, Damir Markota dodao je 13, dok je Uroš Luković imao po 11 poena i skokova.