Mornar srušio šampiona, Budućnost Voli izgubila sjajan meč u Areni
10.02.2020

Košarkaši Mornara pobijedili su Crvenu Zvezdu, dok je Budućnost Voli poražena od Partizana u sjajnim mečevima 19. kola ABA lige.

Barani su ostvarili najveću pobjedu ove sezone pošto su u Topolici srušili aktuelnog šampiona 71:64.

Izabranici Mihaila Pavićevića su dominirali svih 40 minuta, konstantno bili u prednosti i na kraju rutinski stigli do pobjede kojom su se potpuno uključili u bitku za plej of.

Mornar je meč otvorio sa sedam vezanih poena Uroša Lukovića. Zvezda nije mogla ništa protiv rivala koji je igrao sa mnogo više energije, pa je prva četvrtina završena 20:9.

Tokom druge četvrtine naš sastav je uvećao prednost maksimalno na 19 razlike - 32:13. Panter je na drugoj strani jedini nešto pogađao, ali nedovoljno da na odmoru zaustavi Mornarovih +16 - 39:23.

Gosti su priprijetili na startu treće četvrtine, stigli na 41:29, međutim Mornar je odgovorio sa 8:0 stigao do 49:29 i praktično tu osigurao trijumf.

Prednost je išla i na 25 poena, a Zvezda je samo u posljednjoj četvrtini ublažila zaostatak.

Uroš Luković je odigrao fenomenalan meč pošto je ubacio 23 poena, bez promašaja iz igre, uz sedam skokova i šest blokada. Džejkob Pulen je dodao 13, a Vajthed 10 poena.

Mornar sada ima isti skor kao i Crvena Zvezda i Cedevita Olimpija, 12 pobjeda i sedam poraza. Te tri ekipe zauzimaju pozicije od treće do pete.

Partizan je siguran za plej of, a blizu je i Budućnost Voli. Podgoričane jedna pobjeda u završna tri kola vodi u doigravanje.

Ekipa Petra Mijovića poražena je u derbiju od Partizana 87:82.

Plavo-bijeli su igrali hrabro protiv rivala koji je imao podršku rekordnog broja gledalaca za jedan ABA ligaški meč, preko 16 ipo hiljada navijača.

Naš tim je imao tokom prvog poluvremena i 12 poena prednosti. Crnogorski reprezentativci Suad Šehović i Danilo Nikolić prednjačili su sjajnim šutem za tri poena.

Ipak Podgoričani nijesu uspjeli da zadrže prednost do odmora. Partizan je iz minus 12 u drugoj četvrtini stigao do plus dva na poluvremenu.

Uprkos tome što su ispustili veliku prednost plavo-bijeli se nijesu predavali već su hrabrom igrom i u nastavku parirali rivalu. Pet vezanih poena Kobsa su donijeli 64:64 na dva minuta do kraja treće četvrtine, poslije koje je Partizan imao četiri poena prednosti 68:64.

Egal je viđen sve do posljednja dva minuta, kada su se domaći odlijepili na osam poena viška. Prišla je Budućnost Voli na minus pet pred samu završnicu, ali nije mogla do preokreta.

Plavo-bijeli su fenomenalno šutirali, dali su 15 od 27 šuteva za tri poena. Suad Šehović čak sedam trica za 21 poen, Danilo Nikolić pet trojki 18 poena!