Budućnost Voli osvojila Kup pobjedom nad Mornarom
14.02.2020

Košarkaši Budućnosti Voli osvojili su trofej Kupa Crne Gore.

Podgoričani su u finalu u Topolici bili bolji od Mornar 92:83, pa su 13. put stigli do pehara Kupa.

Zanimljiv duel viđen je u finalu, a gosti su vodili veći dio meča.

Na samom startu su napravili 7:0, pa vrlo brzo 12:2 nakon zakucavanja Alekse Ilića.

Barani su uspjeli u nekoliko navrata tokom prvog dijela da spuste zaostatak na jednocifreni, međutim poslije deset minuta bilo je 24:14.

Nije se situacija mnogo promijenila ni u drugom periodu u kom su viđene i male čarke koje su rezultirale isključujućim greškama za Šona Kilpatrika i Radoja Vujoševića. Barani su u finišu četvrtine imali šansu da priđu na dva posjeda zaostatka, ali su loše organizovali posljednji napad, nakon čega ih je Popović trojkom kaznio za 41:32.

Reprezentativni bek bio je raspucan i na startu nastavka pa je trojkom donio svom timu maksimalnih plus 15, 51:36.

Tada su uslijedili najbolji minuti za domaće na meču. Mornar je za šest minuta napravio seriju 23:4 i stigao je do 59:55. Uslijedio je trojkaški obračun u kom je Bemfort vratio prednost Budućnosti Voli 65:62.

Prvih pet minuta posljednjeg perioda protekli su u egalu, a onda su podgorički košarkaši sa dvije trojke Bemforta i poenima Kobsa stigli do presudnih 88:79 na dva minuta prije kraja.

U redovima pobjedničke ekipe istakao se Džastin Kobs sa 21 poenom, po 14 su dodali Petar Popović i Suad Šehović.

Kod Mornara 25 pogodaka Džejkoba Pulena, 18 Bjelice.