Savršen početak kvalifikacija, Crna Gora bolja od Britanije
21.02.2020

Naši košarkaši važnom pobjedom počeli su kvalifikacije za Eurobasket 2021.

U predivnoj atmosferi pune "Morače" stigla je pobjeda na debiju selektora Boška Radovića. Srušena je Velika Britanija 81:74.

Bilo je uspona i padova, međutim na kraju je ostvarena pobjeda koja bi mogla na kraju da bude i presudna u trci za šampionat kontinenta. U grupi na startu odmah iznenađenje. Njemačka lako protiv Francuske 83:69.

“Potpuno očekivana utakmica. Znali smo da su čvrsti, fizički jaki, brzi. Prva i treća četvrtina su bile model, u trećoj smo primili 10 poena. Bili smo pravi kada smo bili čvrsti, blizu igračima... Kada nije bilo tako, imali smo probleme. Važno je da smo na kraju pobijedili direktnog rivala u grupi”, kazao je Radović.

Početak meča bio je fenomenalan. Sjajni navijači nosili su košarkaše do dvocifrene prednosti već poslije četiri minuta. 12:2 bio je rezultat, pa su gosti već u uvodnim momentima morali da zovu tajm aut.

Prva četvrtina generalno je bila sjajna. Odbrana na nivou, Britanci uz mnogo problema da organizuju napad. Tokom prvog dijela prednost je išla do 13 poena, a nakon deset minuta 24:14.

Gosti su u finišu prve i početkom treće četvrtine napravili seriju 15:4 kojom su se potpuno vratili u meč. Prišli su na 28:26 i do kraja poluvremena bili u egalu - 42:38.

Crnogorski košarkaši su u drugom periodu imali dosta promašenih zicera, ali poslije poluvremena sve se promijenilo. Opet je odbrana bila dobra, a iz toga je proradio i napad. Britanija nije imala odgovor pa je serijom 15:2 naš sastav stigao na velikih 59:44.

Nakon tri četvrtine bilo je 62:48, ali su uporni gosti ostali u igri do kraja. Pomalo su topili minus i kod rezultata 76:71 imali dva pokušaja za tri poena koja nijesu iskoristili, pa je naš sastav rutinski priveo meč kraju.

Džastin Kobs je ubacio 19 poena, uz osam asistencija, Marko Todorović je upisao 16, uz sedam skokova. Kapiten Šehović je dodao 11 poena kao i Bjelica, dok je Petar Popović ubacio devet.

Naša selekcija 24. igra duel sa Francuskom u gostima.