Poraz u Francuskoj, nakon egala u tri četvrtine
24.02.2020

Naši košarkaši poraženi su od Francuske 85:66 u drugom kolu kvalifikacija za Eurobasket.

Odličnih 20 minuta odigrali su naši momci, bili u igri i nakon tri četvrtine, međutim u posljednjoj je domaćin stigao do trijumfa i prve pobjede u kvalifikacijama.

"Mojim igračima sam rekao pred meč da protiv Francuske moramo da igramo 40, a ne samo 20 minuta. To se dogodilo, tako nismo mogli da iznenadimo Francusku. Poslije 20 minuta igrali smo bez energije, loše smo branili reket. Jednostavno, igrali smo loše, bez kontakta, dozvolili ofanzivne skokove", rekao je selektor Boško Radović nakon meča.

Prva četvrtina donijela je malo koševa i dobre odbrane. Naš sastav je poslije osam minuta vodio 10:8, nakon čega je domaćin serijom 10:2 preokrenuo na 18:12.

Imali su Francuzi i 23:12 u drugom periodu, a onda je krenula naša odlična igra. Nikola Ivanović i Marko Todorović bili su posebno inspirisani i donijeli su potpuni egal nakon 20 minuta - 40:38.

Rival je bolje otvorio i treći period, odmah na startu postigao dosta lakih koševa i poveo 53:40.

Ipak i na to smo imali odgovor. Danilo Nikolić i Suad Šehović iskombinovali su devet poena za seriju 9:0 kojom smo se primakli na samo 55:52. Uoči posljednjih deset minuta bilo je 60:54 za domaće.

Meč je prelomljen serijom Francuske 15:0 kojom je od 62:59 stigla do nedostižnih plus 18.

Nikola Ivanović je sa 24 poena (5/5 trojke), bio najefikasniji igrač utakmice. Marko Todorović dodao je 12, a Danilo Nikolić devet koševa.

"Ne možemo da budemo zadovoljni. Bilo je dobrih momenata, ali na kraju - 19 razlike. Teško da mogu da vjerujem da smo izgubili toliko", kazao je Ivanović.

Nakon dva kola u grupi je situacija takva da sve četiri ekipe imaju po pobjedu, jer je večeras u Njukaslu Velika Britanija pobijedila Njemačku.