"Vučice" ubjedljive protiv Partizana
28.02.2020

Košarkašice Budućnost Bemaxa savladale su večeras u Podgorici Partizana (85:45) u 17.kolu WABA lige.

Na taj način ,,vučice“ su treći put u istoriji ovog takmičenja sezonu završile bez poraza na domaćem terenu, baš kao u sezonama 2015/2016 i 2017/2018, a večerašnjim trijumfom ,,plave“ su ostale u trci za prvo mjesto.

Kombinacija je mnogo, jer mogu sva četiri tima imati po četiri poraza (uz to da Beroe zbog kazne ima bod manje), ali činjenica je da sve ne zavisi od Podgoričanki - Celje je bolje međusobno, pa ukoliko slavi u Staroj Zagori biće prvo, dok ,,plave“ mogu završni turnir dočekati kao prvoplasirane samo u slučaju da šampion Slovenije izgubi u Bugarskoj...

Što se tiče same utakmice, sve je bilo u znaku domaćih. ,,Plave“ su meč otvorile serijom 6:0, a gošće su bile ravnopravne samo u prvih pet minuta. Sve nakon toga, bila je simultanka ,,vučica“. Domaće su serijom 31:6 u 16.minutu već sitgle do ozbiljnog kapitala - 43:15 (kada je Katanić ubacila trojku). Agresivna igra domaćih i apsolutna prednost spoljne linije, uz dosta ofanzivnih skokova i veliki broj ukradenih lopti, uslovio je da ,,plave“ dominiraju.

U nastavku, Partizan je pokušao zonom da koliko-toliko odgovori. I, može se reći da su gošće napravile mini pritisak, ali nakon serije 9:3, Vladan Radović odmah je uzeo tajm-aut. Rekacija je bila munjevita - domaće su nakon serije 18:4 u 33.minutu povele 72:35. Bili su to momenti kada je Radović čestom rotacijom bekova (Babić, Mitrašinović, Katanić, uz veliku angažovanost mlađih, posebno u odbrani Radonjić i Leković) uspio da ubrza igru, a nakon dobrog protoka lopte i saradnje sa centrima (Džebo i Bura često ostajale na mis meču), ,,vučice“ su u laganom ritmu digle razliku i došle do nove pobjede.

Aleksandra Katanić je bila najefikasnija u domaćem timu sa 18 poena, Nikolina Džebo dodala je 16, Patricia Bura 14, a kod Beograđanki dvocifrene su bile Nina Samardžić sa 13, odnosno Tamara Repac sa 10.

Košarkašice Budućnost Bemaxa u posljednjem kolu ligaškom dijela u utorak gostuju Montani.