Budućnosti Voli dobila crnogorski derbi
03.03.2020

Košarkaši Budućnosti Voli dobili su crnogorski derbi u ABA ligi.

Podgoričani su pred svojim navijačima slavili protiv Mornara 93:88.

Tim Petra Mijovića tako je osigurao makar drugo mjesto pred plej of i prednost domaćeg parketa u polufinalu.

Sa druge strane Mornar će pokušati u posljednja dva kola da se izbori za četvrto mjesto, a uz dvije pobjede biće im potreban još poraz Primorske ili dvije pobjede Cedevita Olimpije.

Budućnost Voli je dominirala prvim poluvremenom meča u "Morači". Plavo-bijeli su igrali sjajno, raznovrsno i efikasno, pa su u finišu prvog poluvremena stvorili i 24 poena prednosti.

Na startu treće četvrtine bilo je 52:30, nakon čega su gosti počeli da pogađaju trojke u serijama i time da tope zaostatak.

Džastin Kobs je neko vrijeme bio van parketa zbog povrede što je uticalo na napadačku produkciju domaćih. Sve je to dovelo do toga da Mornar priđe na samo tri poena zaostatak 77:74 početkom posljednje četvrtine.

Tada je Šon Kilpatrik pogodio trojku, pa Kobs dao koš uz faul čime su se domaći ponovo odlijepili i omogućili da bez neizvjesnosti privedu meč kraju.

Hasan Martin ubacio je 21, Džastin Kobs 20, a Šon Kilpatrik 16 poena. Po 16 poena sa druge strane Nidama i Volera.