Mornar blizu plej ofa, Budućnost Voli druga
09.03.2020

Košarkaši Mornara napravili su veliki korak ka plej ofu ABA lige, a Budućnost Voli zna da će sa drugog mjesta u doigravanje.

Epilog je to 21. kola regionalnog takmičenja u kom su naši predstavnici ostvarili polovičan učinak.

Barani su pobijedili Krku 83:72, a nakon što je Primorska izgubila od Zadra postalo je jasno da će timu Mihaila Pavićevića pobjeda na gostovanju Megi donijeti plej of. Možda čak ni trijumf ne bude potreban, ako se poklope ostali rezultati.

Mornar je protiv Krke igrao opet bez Uroša Lukovića, a ušli su prilično stegnuto u meč.

Prvo poluvrijeme bilo je izjednačeno sve do finiša, kada je Mornar za dva minuta stvorio deset poena prednosti 39:29.

Početkom trećeg perioda bilo je i 14 razlike nakon čega je uslijedila serija Krke.

Gosti i Slovenije su malo po malo topili zaostatak i osam minuta prije kraja stigli do šest poena prednosti.

Antabija Voler je u tim momentima preuzeo odgovornost, pogodio važne šuteve i omogućio svojoj ekipi da na kraju rutinski ovjeri pobjedu.

Voler je bio najefikasniji sa 17 poena, Milko Bjelica dodao je 15, dok su po 12 ubacili Džejkob Pulen i Nidam.

Kod Krke izdvojili su se Igor Ramljak sa 18, te Glen Kozi i Luka Lapornik sa po 17 pogodaka.

Budućnost Voli je poražena od Olimpije 81:79 i poslije trijumfa Partizana nad Megom Bemax jasno je da će Podgoričani sa druge pozicije u plej of.

Vrlo zanimljiv duel viđen je u praznim Stožicama, a plavo-bijeli su imali u dobrom dijelu prednost.

Na polovini posljednjeg perioda bilo je 70:64 za naš sastav, nakon čega je uslijedila serija domaćih 12:2.

Kobs je na desetak sekundi prije kraja pogodio dva penala za 79:79.

Nakon tajmauta Miler Mekintajer je preuzeo odgovornost, poslije preuzimanja iskoristio je brzinu protiv Martina i položio za pobjedu.

Nikola Ivanović je bio najefikasniji u našem sastavu sa 19 poena. Džastin Kobs je dodao 17, Danilo Nikolić 11.