Sjajna noć za naše klubove u Evrokupu
06.10.2020

Sjajna noć za naše košarkaške timove u Evrokupu.

Košarkaši Mornara savladali su u Baru Unikahu 90:80. Barani su do prvog trijumfa u grupi stigli odličnom igrom svih 40 minuta u kojima su imali gotovo konstantno dvocifrenu prednost.

Unikaha je otvorila utakmicu vođstvom 11:5, ali su Barani serijom 11:0 preokrenuli rezultat. Već na ulasku u drugu dionicu domaći su vodili 28:22.

Sredinom narednog kvartala Mornar je serijom 18:4 stekao ogromnu prednost (51:35) i tako nagovijestio trijumf.

Prednost je tim Mihaila Pavićevića zadržao do kraja i osigurao veliku pobjedu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Pulen sa 24 poena. Vranješ je dodao 16 (sve u prvom poluvremenu), Ajzea Vajthed 12, a Derek Nidam 10.

U redovima Malage izdvojio se Dario Brizuela sa 16 poena.

Budućnost Voli je lider grupe B, pošto je ostvarila i drugi trijumf.

Tim Petra Mijovića dobio je u gostima Metropolitan 89:83 i lider je grupe.

Naš sastav je odlično počeo meč, prvu četvrtinu dobio 28:11.

Ipak u drugom dijelu ofanzivno mnogo bolje izdanje francuskog tima koji je prišao na 34:38.

Imali su košarkaši Budućnosti Voli stalno prednost u drugom poluvremenu, međutim Metropolitan se držao pa je Budućnost tek u finišu riješila pitanje pobjednika.

Na 80 sekundi prije kraja Suad Šehović je pogodio trojku uz faul i tu je riješeno sve.

Vili Rid je zabilježio 22 poena i osam skokova. Melvin Edžim dodao je 16, a Nikola Ivanović 13 poena.

U redovima francuskpe ekipe nametnuli su se Rob Grej sa 19 i Entoni Braun sa 14 pogodaka.