Košarkaši Crne Gore poraženi od Velike Britanije
29.11.2020

Naša košarkaška selekcije izgubila je od Velike Britanije 74:59 u kvalifikacijama za Eurobasket.

Naš sastav je tako propustio meč loptu za plasman na završnicu šampionata i imaće težak posao u februarskom prozoru da se domogne Eurobasketa.

Crnogorski košarkaši nijesu ponovili igru iz većeg dijela meča sa Njemačkom iako su počeli dobro.

Poveli su 12:7, ali onda ostali bez odgovora na Gabijela Olasenija koji je predvodio Britance da postignu čak 28 poena u prvoj četvrtini i stvore prednost od devet poena.

Izabranici selektor Radovića u drugom su periodu odgovorili. Potpuno se vratili u meč, čvrstom odbranom zaustavili rivale na 12 poena i promašili nekoliko zicera da preokrenu. Ipak na odmor se otišlo sa minusom 37:40.

U trećoj četvrtini napad je potpuno stao, šest minuta praktično bili smo bez koša, Britanci su tu stvorili dvocifrenu prednost i riješili pitanje pobjednika.

Marko Simonović sa 14 i Nemanja Đurišić sa 11 poena bili su najefikasniji u redovima našeg nacionalnog tima. Kod Britanaca 28 poena Olasenija, odskočili su još Heson sa 15 i Nelson sa 13 pogodaka.

Kvalifikacije se nastavljaju u februaru. Naša selekcija će igrati protiv Francuske i Njemačke.