Velika noć za našu košarku: Dva tima u TOP 16 Evrokupa
16.12.2020

Oba crnogorska predstavnika u Evrokupu plasirala su se u TOP16 fazu.

Mornar se pridružio Budućnosti Voli baš pobjedom nad Podgoričanima u Morači 84:78 u posljednjem kolu prve faze takmičenja.

Drugi susret naša dva tima u samo 72 sata bio je mnogo važniji za Mornar.

Tako su ga i otvorili serijom 6:0. Ipak Budućnost Voli je brzo vratila stvari u egal.

Barani su ipak dobili prvu četvrtinu 22:17, da bi u drugoj Nikola Ivanović počeo da pogađa u seriji i uz pomoć prvenstveno Fedora Žugića i Suada Šehovića donio i vođstvo "plavima".

Međutim poluvrijeme su Barani završili sa stilom, pošto je Džejkob Pulen počeo da pogađa, a na kraju je trojkom uz zvuk sirene donio Mornaru plus 5.

Djelovalo je da će gosti meč da riješe u trećem periodu. Napravili su za dva minuta seriju 10:2 i stvorili lijepu prednost 57:44.

Međutim Budućnost Voli nije odustala. Malo po malo vraćala se u meč i na tri minuta prije kraja opet izjednačila.

Tada je Mornar novom serijom napravio odlučujuću razliku i osigurao pobjedu kojom se plasirao u TOP 16 fazu.

Na taj način dva crnogorska kluba gledaćemo u završnici ovog takmičenja.

U timu iz Bara 20 poena Džejkoba Pulena, 13 Marka Jeremića, a 12 Uroša Lukovića.

Sa druge strane 17 pogodaka Nikole Ivanovića, 14 je ubacio Fedor Žugić, 10 Melvin Edžim.