Prvi poraz Budućnosti Voli, pobjeda Mornara
20.12.2020

Naši klubovi imali su polovičan učinak danas u ABA ligi.

Mornar je bio bolji u Baru od FMP 84:74.

Barani su imali dosta problema da dođu do osmog trijumfa u sezoni uz samo dva poraza.

Ipak nakon izjednačenih 35 minuta, sastav Mihaila Pavićevića je napravio seriju 10:0 i na tri minuta prije kraja riješio pitanje pobjednika stigavši do prednosti 78:68.

Junak pobjede bio je Džejkob Pulen, drugi strijelac regionalnog takmičenja.

On je meč završio sa sjajnih 29 poena uz pet asistencija i tri skoka.

Dvocifreni su bili i Smit sa 11, odnosno Nidam sa 10 poena.

Kod gostiju 18 poena Nenadića, 16 Lešića.

Košarkaši Budućnosti Voli doživjeli su prvi poraz ove sezone.

"Plavi" su poraženi na gostovanju Megi 78:72.

Domaći sastav je u prvom poluvremenu iskoristio loš ulazak u meč našeg tima. Osam minuta igre bilo je dovoljno Megi da stvori prednost od 27:12.

Do odmora je domaćin uspio da se dodatno odlijepi i stvori viša 46:28.

Prvi put Podgoričani su priprijetili sredinom treće četvrtine kada su prišli na šest poena minusa.

Ipak Mega je brzo ponovo vratila dvocifren zaostatak, koji je Budućnost Volu uspjela da smanji, ali ne i da priprijeti.

U pobjedničkom timu je najbolj bio Petrušev sa 23 poena i 12 skokova. Luka Cerovina dodao je 10, a naš reprezentativac Marko Simonović devet.

Kod Budućnosti istakao se Edžim sa 22, po 12 poena ubacili su Džastin Kobs i Nikola Ivanović.

Budućnost Voli ima skor 7-1, Mega je na 8-3.