Duplo slavlje naših u ABA ligi
27.12.2020

Naši timovi ostvarili su pobjede ovog vikenda u ABA ligi.

Košarkaši Budućnosti Voli slavili su protiv Krke 70:62 u 12. kolu regionalnog takmičenja.

"Plavi" su odigrali dobro start meča i uspjeli su da stvore devet poena prednosti nakon deset minuta 24:15.

Druga četvrtina donijela je izuzetno neefikasnu košarku u kojoj je naš sastav uspio da sačuva prednost i ima 35:24 na poluvremenu.

Start treće četvrtine najavio je da bi Budućnost mogla lako da riješi meč u svoju korist pošto je imala i 19 poena prednosti 50:31.

Ipak Krka se vratila, prišla tokom posljednje četvrtine i na -4. Dileme oko pobjednika otklonio je Suad Šehović koji je na 86 sekundi prije kraja pogodio trojku za 66:59.

Najefikasniji u sastavu podgoričkog tima je bio Amadeo Dela Vale sa 14 poena i četiri asistencije. Danilo Nikolić dodao je 13, Džastin Kobs 12, a Melvin Edžim je pored 10 poena imao i devet skokova.

Jure Škifić predvodio je slovenačkog predstavnika sa 24 poena.

Podgoričani imaju skor 8-1.

Mornar je vrlo važnu pobjedu u borbi za plej of ostvario na gostovanju Cedevita Olimpiji 93:88.

Barani su u sjajnoj noći Džejkoba Pulena stigli do devete pobjede i imaju dva poraza.

Mornar je imao prednost od 33:15 poslije 10 minuta, uz sedam postignutih trojki.

Čuvao je barski tim sigurno vođstvo do poluvremena, odlično odgovarao na sve pokušaje Cedevita Olimpije da se vrati u meč i na odmor otišao sa 55:38.

Najbolji period igre Ljubljančana bila je treća četvrtina, tokom koje su uspjeli da dođu na minus šest.

Mornar je taj napad odbio, a domaći su imali šansu da učine finiš zanimljivim pošto su imali napad pri rezultatu 83:89, ali je Džons promašio oba bacanja.

Džejkob Pulen sa 36 poena i pet asistencija dominirao je mečom.

Dvocifreni su u ekipi Mornara bili i Ajzea Vajthed sa 13 i Derek Nidam sa 12 poena.

Kod domaćih 24 poena Blažića, a 17 Perija.