Ivanović riješio derbi, Mornar osvojio Zagreb
17.01.2021

Naši košarkaški klubovi ostvarili su važne pobjede u ABA ligi.

Košarkaši Budućnosti Voli u derbiju 15. kola srušili su Partizan 80:72.

Bio je to vrlo zanimljiv meč u kom tri četvrtine nijedna ekipa nije uspjela da se odlijepi.

Podgoričani su bili ti koji su u posljednjem periodu diktirali ritam i to najviše zahvaljujući Nikoli Ivanoviću.

"Plavi" su na dva minuta prije kraja sitgli do 75:65, međutim Partizan se vratio i smanjio na samo minus 3.

Tada je Ivanović šutnuo trojku i pogodio za pobjedu.

Ivanović je susret okončao sa 25 poena, uz svega tri promašaja iz igre. Pogodio je četiri trojke i podijelio tri asistencije, za indeks korisnosti 29.

Odličan je bio i Amadeo Dela Vale sa 17 poena.

Kod Partizana, 14 poena Radeta Zagorca.

Budućnost Voli ima 10 pobjeda uz dva poraza, Partizan je već upisao osmi neuspjeh.

Mornar je još jednom pokazao da ove sezone ima sjajan tim.

Rutinski su Barani stigli do pobjede u Zagrebu protiv Cibone 92:78!

Mornar je već nakon 20 minuta igre gosti su vodili 53:38, dok je uoči posljednje dionice Mornar imao i +21 (71:50).

U našem sastavu najefikasniji je bio Aleksandar Lazić sa 13 poena, 12 je dodao Ajzea Vajthed, 10 Uroš Luković.

U poraženom timu izdvojili su se Toni Nakić sa 15 i Darko Planinić sa 14 pogodaka.