Virtus i Uniks ponovo bolji
04.02.2021

Košarkaši Mornara poraženi su od Uniksa u Kazanju 86:61.

Oslabljeni Barani, bez Nidama i Pulena, nijesu imali šanse protiv ruske ekipe i sve je bilo gotovo poslije dvije četvrtine.

Uniks je u prvom poluvremenu ubacio 51 poen i tako već poslije 20 minuta stvorio 20 poena prednosti.

Ajzea Kenan je predvodio domaće sa 14 poena, 12 je ubacio Vajt, 11 Holand.

Kod Barana 14 poena Gordića, 12 Hemiltona, 11 Vajtheda.

Mornar je upisao treći poraz, a ima i jednu pobjedu. Uniks je neprikosnoveni lider grupe sa četiri trijumfa.

Tri poraza i pobjedu imaju i košarkaši Budućnost Voli koji su poraženi od Virtusa 99:89 u četvrtom kolu TOP 16 faze Evrokupa.

“Plavo-bijeli” su parirali u prvih 20 minuta, bili gotovo cijelo vrijeme u egalu, ali su u završnici dozvolili rivalu da stvori šest poena prednosti.

Već na startu treće četvrtine gosti su stigli do dvocifrene prednosti prvi put 61:51 i do kraja je Budućnost Voli pokušavala, ali nije uspjela da se vrati u meč.

Džastin Kobs je ubacio 17 poena i uz to imao osam asistencija, 16 poena dodao je Melvin Edžim, kao i Vili Rid koji je imao i 11 skokova. 14 poena Nikole Ivanovića, devet je dodao Fedor Žugić.

Kod Virtusa dominacija Miloša Teodosića koji je postigao 26 poena, 14 je ubacio Vims, deset Gembl.