Sjajna Budućnost Voli u četvrtfinalu, Mornar nije uspio
11.03.2021

Košarkaši Budućnosti Voli napravili su veliki rezultat plasmanom u četvrtfinale Evrokupa. Oslabljeni Mornar nije uspio da im se pridruži.

Košarkaši Budućnosti Voli u meču odluke slavili su protiv Cedevita Olimpije 79:66.

Podgoričanima je trebalo da pobijede sa četiri koša razlike, a u posljednjoj dionici pobrinuli su se da pobjeda bude daleko ubjedljivija.

30 minuta igralo se koš za koš, a nijedan tim nije imao preko pet poena prednosti.

U posljednjem periodu raspucali su se Danilo Nikolić, Ivanović i Dela Vale, Popović odigrao sjajnu odbranu protiv Blažiča, pa gostima nije ostavljena nikakva šansa.

Melvin Edžim ubacio je 20 poena, uz osam skokova, Nikola Ivanović postigao je 17 koševa, Danilo Nikolić je imao 11 poena i 10 skokova, dok je 11 koševa upisao i Dela Vale.

Budućnost Voli će u četvrtfinalu igrati protiv Monaka. Serija se igra na dva trijumfa, a tim Zvezdana Mitrovića ima prednost domaćeg parketa.

Mornar je bio previše oslabljen za senzaciju u Španiji. Barani su u meču odluke izgubili od Andore 89:61.

Izostanci Vajtheda, Pulena i Hamiltona bili su previše za naš sastav.

Andora je povela poslije 10 minuta 23:10 i tu već najavila da želi pobjedu.

Nijesu Barani ni u nastavku meča uspjeli da priprijete, pa su na kraju doživjeli ubjedljiv poraz.

U ekipi Mornara 13 poena Vranješa, 11 je dodao Smit.