Budućnost Voli ostala na vrhu, poraz Mornara
05.04.2021

Polovičan učinak ostvarili su naši klubovi u ABA ligi u 24. kolu.

Budućnost Voli je savladala Megu u Podgorici 92:79 i ima najbolji učinak u ABA ligi.

Podgoričani su do skora 18-3 stigli iako su loše otvorili duel protiv Mege.

Gosti su u šest minutu imali 11 poena prednosti 21:10, međutim Suad Šehović je sa dvije trojke probudio "plavo-bijele".

Mega se držala do odmora, bila na minus 4 - 47:43.

U nastavku je proteklo sve u dominaciji Budućnosti, koja je imala i 20 poena viška - 90:70.

Nikola Ivanović je bio najefikasniji sa 20 poena, Edžim je ubacio 15, Kobs 14, Popović 13.

Mornar je doživio neočekivan poraz u Železniku koji ih je udaljio od plej of zone.

Barani su poraženi od FMP-a 94:92, pa tri meča prije kraja imaju tešku misiju da se domognu doigravanja, jer imaju vrlo težak raspored.

Mornar je prespavao dvije četvrtine duela protiv FMP-a, primio za dvije četvrtine 60 poena i imao -15.

Ipak Ajzea Vajthed se razigrao u trećoj četvrtini i omogućio timu da napravi senzacionalni preokret i povede 75:70.

Umjesto da privedu meč kraju Barani su opet stali.

FMP je serijom 19:4 stigao do plus 10.

Ipak ni tu nije bio kraj uzbuđenjima pošto je mornar uzvratio i nakon 11 vezanih poena preokrenuo.

Ipak Nenadić i Šešlija su donijeli svom timu pobjedu, pošto Vajthed nije uspio uz zvuk sirene da pogodi trojku za trijumf.

Čović je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 26 poena, šest stokova i osam asistencija.

Kod Mornara Vajthed 25 poena, Smit 15 poena, sedam skokova, četiri blokade.