Poraz Budućnosti Voli u prvom meču finala
16.05.2021

Košarkaši Budućnosti Voli poraženi su od Crvene Zvezde u prvom meču finala ABA lige.

Beograđani su u svojoj dvorani slavili 82:78 i poveli 1:0 u seriji koja se igra na tri pobjede.

Podgoričani su imali pet ipo minuta bez koša u finišu treće i početkom posljednje četvrtine i uprkos briljantnoj završnici Nikole Ivanovića nijesu to uspjeli da nadoknade.

Od starta je ovo bio dosta čudan meč za tim Dejana Milojevića. Za tri minuta je Kobs ušao u probleme sa faulovima, pa je Ivanović ranije nego što to obično radi ušao u igru i nije se tu snašao.

Zvezda je igrala izuzetno agresivnu odbranu i u napadu imala ogroman broj skokova, međutim za Budućnost Voli dobra stvar je bila što su domaći očajno šutirali za tri poena.

Sve to je dovelo do konstantne prednosti domaćih, ali je naš sastav držao neprestano korak, na momente znao i da stigne do minimalne prednosti.

Tako se igralo sve do završnice treće četvrtine, kada je Budućnost stala u napadu, a Ognjen Dobrić preuzeo loptu u svoje ruke. Vezao je osam poena i pokrenuo seriju Zvezde 17:1, kojom je od 53:54, stigla do 70:55.

Tu međutim nije bio kraj. Nikola Ivanović je odgovorio. Reprezentativni plej dao je osam poena za šest minuta posljednje četvrtine i nosio je Budućnost do -4 (76:72).

Najveću šansu za potpuni povratak u meč imala je Budućnost na početku posljednjeg minuta. Kobs je imao otvorenu trojku za -1, ali je ostao kratak i Zvezda je uspjela da privede meč kraju.

"Plavi" su rivalu dozvolili 18 ofanzivnih skokva, a imali su i 17 izgubljenih lopti i uprkos tome bili su do kraja u igri.

Crvenu zvezdu su predvodili Ognjen Dobrić i Džordan Lojd sa po 23 poena, dok je Davidovac dodao 12.

U redovima “plavih” 26 poena i 10 skokovaVilija Rida, 16 je dodao Nikola Ivanović (13 u posljednjem periodu).