Košarkašice ubjedljive protiv Grčke, pobjeda na startu Eurobasketa
17.06.2021

Naše košarkašice pobjedom su sjajno otvorile šesti uzastopni nastup na Eurobasketu.

Izabranice Jelene Škerović pobijedile su Grčku 70:55 i tako napravile veliki korak ka nokaut fazi.

Odbrana je bila sjajna gotovo svih 40 minuta, a u napadu naš tim igrao je vrlo raznovrsno. Otvorene pozicije sjajno smo koristili i uspjeli već u prvoj četvrtini da stvorimo osjetnu razliku.

Grkinje su odlično ušle u meč, pogodile sedam od prvih osam šuteva za dva poena, međutim naš sastav je odgovorio na sve i imao 24:16 poslije prvog perioda.

Odličan protok lopte i otvorene pozicije za Milicu Jovanović i Jovanu Pašić obilježile su i drugu četvrtinu. Naše dvije košarkašice gotovo savršeno su šutirale, a Grčka na to nije imala nikakav odgovor.

Bojana Kovačević pogodila je za dva poena nakon ofanzivnog skoka i sedam sekundi prije kraja prvog poluvremena donijela nam maksimalnih 17 poena prednosti - 44:27.

Grkinje su uspjele taj minus da spuste na 12 poena na početku treće četvrtine, međutim do posljednja tri minuta ovog dijela igre naš je sastav konstantno čuvao prednost između 14 i 16 poena.

U završnici je Grčka uspjela da priđe na deset poena minusa 57:47.

Upravo taj finiš trećeg perioda i uvodnih četiri minuta posljednjeg kvartala donijeli su najviše problema za naš sastav u ofanzivi. Odbrana je i u tim momentima djelovala odlično.

Grčka je uspjela da priđe u 35. minutu na 60:53, a njihovu seriju od šest poena prekinula je Jelena Dubljević sa dva slobodna bacanja. Mujović se nadovezala polaganjem, a kada smo opet se vratili na dvocifren plus, rutinski smo meč priveli kraju.

Milica Jovanović je sa 19 poena i osam skokova bila najefikasnija, Jovana Pašić je uz 16 poena imala šest skokova, Božica Mujović na 12 poena dodala osam asistencija, dok je Markiša Getling imala učinak od 10 poena.

Kod Grkinja je Marija Fasouli postigla 21 poen, a Angeliki Nikopolou 19.

Naše djevojke sjutra igraju protiv Italije od 15 sati.