1/3 u ABA ligi, samo Budućnost Voli do pobjede na startu
26.09.2021

Naši klubovi su upisali pobjedu i dva poraza na startu nove sezone Admiralbet ABA lige.

Budućnost Voli je slavila na premijeri, dok su poraženi Mornar Barsko zlato i SC Derbi.

Tim Aleksandra Džikića prvu pobjedu u regionalnom takmičenju ostvario je protiv FMP-a u Morači.

"Plavo-bijeli" su slomili otpor rivala tek u završnici meča, iako su imali prednost u većem dijelu susreta.

Naš sastav je u drugoj četvrtini imao 36:23, ali je FMP brzo se vratio i čak na startu posljednjeg perioda imao prednost 68:66.

Uzvratio je podgorički tim sa osam vezanih poena i tim pokazao da neće dozvoliti iznenađenje.

Džastin Kobs je ubacio 18 poena, Sili je dodao 13, Popović 12.

Mornar je na otvaranju sezone u Topolici poražen od Cibone 87:77.

Zagrepčani su već protiv našeg tima pokazali zbog čega se najavljuju kao potencijalno iznenađenje sezone.

Vodili su tokom čitavog meča, a Barani su tek u nastavku na momente pokazali kako bi mogli da igraju.

Imali su u finišu trećeg perioda šansu da priđu pri rezultatu 56:63, a onda su 39. minutu propustili kontru za -6.

Kod Mornara, po 18 poena Marka Jeremića i Vladimira Mihailovića, a dvocifren je bio i Strahinja Mićović sa 10 poena.

Najefikasniji kod gostiju Prkačin 24 poena.

SC Derbi je doživio težak poraz na debiju u eliti regionalnog nadmetanja.

Nakon dobre prve četvrtine naš sastav je od vođstva 21:19, dozvolio rivalu 15 vezanih poena čime je sve riješeno. Na kraju je bilo 101:68.

Po 17 poena za SC Derbi ubacili su Vinjales i Edvards.