Prva pobjeda SC Derbija, Budućnost izgubila derbi, Mornarov drugi poraz
04.10.2021

Naše ekipe su ostvarile pobjedu uz dva poraza u drugom kolu Admiralbet ABA lige.

Prvu, istorijsku, pobjedu u elitnom rangu regionalnog takmičenja ostvario je SC Derbi.

Podgorički tim se podigao nakon startnog poraza od Mege i protiv Zadra slavio 94:78 i pokazao da može da igra i na ovom nivou.

Već tokom prvog dijela naš sastav je stvorio 14 poena viška. Hrvatski sastav se vratio, međutim u nastavku dileme nije bilo.

17 trojki koje je pogodio SC Derbi su presudile.

Blistao je Megi sa 20 poena i šest pogođenih trojki iz 10 pokušaja, Vinjales je dodao 18 koševa i 11 asistencija, dok je Kamenjaš upisao 15 koševa i uhvatio sedam lopti.

Košarkaši Mornara Barsko Zlato su doživjeli drugi poraz ove sezone.

Izgubili su u gostima od Krke 89:80.

Barani su dobro otvorili meč, imali 20:7, ali to nije bilo dovoljno za uspjeh.

Domaći su predvođeni Rokom Stipčevićem pogađali neprestano za tri poena, dali 8 trojki iz 10 šuteva u prvom poluvremenu i preokrenuli na 45:36 u finišu poluvremena.

Krka je tokom treće četvrtine imala maksimalnih plus 14 i prilično rutinski je sačuvala pobjedu.

Stipčević je dao čak 33 poena, devet trojki.

U ekipi Mornara najbolji je bio Vladimir Mihailović sa 21 poenom.

Budućnost Voli je u derbiju druge runde izgubila na gostovanju Crvenoj Zvezdi 71:63.

"Plavo-bijeli" su u trećoj četvrtini odigrali maestralno, ali ostatak meča nijesu bili na tom nivou, pa su doživjeli prvi poraz.

Zvezda je tokom prvog poluvremena imala konstantno prednost, stigla i do 36:24. Budućnost Voli je u prvom poluvremenu imala dosta problema da pronađe napadački ritam, ali je od finiša poluvremena i kroz prvih pet minuta trećeg perioda serijom 14-0 preokrenula. Beograđani nijesu u tim trenucima mogli ništa da pogode, međutim održao ih je u životu Luka Mitrović, jedini strijelac za Zvezdu u tom dijelu meča.

Mitrović je meč završio sa 19 poena, Nikola Ivanović je ostao na nuli, ali je podijelio šest asistencija i iznudio nekoliko faulova u napadu na startu posljednjeg perioda, kada je Zvezda i stekla ponovo dvocifrenu prednost kojom je prelomila.

Kod Budućnosti Voli 19 poena Silija, 15 Rida, 11 Micova.