Opet se samo Budućnost Voli radovala, loš start Mornara
10.10.2021

Budućnost Voli je jedini naš klub sa pobjedom u trećem kolu ABA lige.

Podgoričani su u trećoj rundi bili bolji od Splita u Morači 75:66.

Naš sastav nije blistao u ovom meču, međutim ipak je rutinski stigao do pobjede.

Gosti su parirali dugo, imali zahvaljujući Darku Baju prednost u većem dijelu prve četvrtine.

Ipak ekipa Aleksandra Džikića je do pauze nakon prvog kvartala preokrenula i preuzela kontrolu nad mečom.

Stvorio je domaći sastav tokom trećeg perioda 13 poena viška 58:45, međutim tu nije meč prelomljen.

Split nije odustao, vratio se u egal i smanjio na 60:58. Na samo tri minuta prije kraja bilo 69:66, nakon čega je Budućnost vezala četiri poena i riješila duel.

Jagodić Kuridža je sa 18 poena i osam uhvaćenih predvodio Podgoričane, 12 je upisao Džastin Kobs, a 10 Vili Rid. Debitant Vajli dao je sedam poena.

Podgoričani imaju dvije pobjede i poraz.

Mornar Barsko zlato je počeo sezonu daleko ispod očekivanja.

Barani su u tri kola doživjeli tri poraza, posljednji od Borca 90:85.

Gosti su u Topolici vodili skoro svih 40 minuta i to većim dijelom dvocifrenim viškom.

Mornar je pokušavao da se vrati, imao nekoliko šansi za priključak, ali je Borac sačuvao pobjedu.

U domaćem timu 23 poena Luisa, 15 je ubacio Gordić, dok je goste sa 23 poena predvodio iskusni Sava Lešić.

Košarkaši SC Derbija doživjeli su drugi poraz u sezoni u Beogradu od Partizana 79:57.

Naš sastav nije našao odgovor na izuzetnu defanzivu domaćih.

Partizan je u prvoj četvrtini stvorio 20:9 i iskontrolisao meč do kraja.

Po 10 poena ubacili su Kamenjaš, Baćović i Vinjales. U domaćem sastavu 13 poena Smajlagića, 12 je dodao Panter.