Budućnost Voli dominira u Evrokupu, Mornaru Barsko zlato sudije nijesu dozvolile prolaz
17.11.2021

Košarkaši Budućnosti Voli ostvarili su pobjedu dok je Mornar Barsko zlato poražen u večerašnjim mečevima na evropskoj sceni.

"Plavi" su predvođeni Džastinom Kobsom razbili Cedevita Olimpiju 91:60.

Gosti su se do odmora koliko toliko držali u igri, a onda je Kobs u trećoj četvrtini ubacio tri vezane trojke kojima je slomio otpor rivala i osigurao ubjedljiv trijumf.

Kobs je odigrao poenterski meč karijere ukupno je postigao 33 poena, pogodio je 9 od 12 šuteva, tri trojke iz tri pokušaja i 12/12 slobodna bacanja. Na to je dodao pet asistencija, četiri ukradene lopte i tri skoka, za indeks 44.

Vajli je dodao 15 poena i šest skokova, 13 poena Petra Popovića, 10 Denisa Silija.

Kod gostiju 14 poena Melvina Edžima, 10 Eda Murića.

Budućnost Voli, koja je večeras bila bez Danila Nikolića, Drobnjaka, Rida i Atića je na vrhu grupe sa skorom 4-1, dok je Cedevita Olimpija ostvarila dvije pobjede uz tri poraza.

Mornar je sezonu u FIBA Evropa kupu završio porazom kod Iraklisa 83:82.

Barani su imali veliku šansu, prednost 82:78 na nešto više od minut prije kraja.

Iraklis je uzvratio sa pet vezanih poena, imao preko Tonija Daglasa dva slobodna bacanja, ali su sve promašili.

Gordić je rješavao, aslonio je loptu na tablu, zatim je Kuzeloglu blokirao, a sudije nijesu vidjele očigledno, da je grčki košarkaš zakasnio.

Nijesu sudili silaznu putanju i ostavili Barane u čudu i bez zaslužene pobjede i prolaska u drugu fazu.

Vladimir Mihailović je sa 20 poena bio najefikasniji kod Mornara, 15 poena dodao je Jeremić, 12 Smit, 11 Gordić.